25.10.2018/12:19

McDonald's notuje globalny wzrost sprzedaży

McDonald's Corporation ogłosiła wyniki finansowe za III kw. 2018 r. Firma notuje globalny wzrost sprzedaży na bazie porównywalnej w wysokości 4,2 proc. Rośnie sprzedaż we wszystkich segmentach działalności. Rosną także zyski z działalności operacyjnej.

– Nie tylko udało nam się wypracować 13. z rzędu kwartał wzrostu globalnej sprzedaży na bazie porównywalnej, ale także poczyniliśmy znaczące postępy w procesie modernizacji naszych restauracji na całym świecie, dzięki czemu poprawiliśmy doznania milionów konsumentów, których codziennie obsługujemy. Jesteśmy przekonani, że realizowana przez nas strategia przyniesie długoterminowy, rentowny wzrost sprzedaży – zapewnił prezydent i CEO McDonald's, Steve Easterbrook.  

Wzrost sprzedaży LfL o 4,2 proc. przekłada się na 54-proc. wzrost przy stałym kursie wymiany. Skonsolidowany dochód operacyjny wzrósł o 2 proc. – 4 proc. przy stałych kursach wymiany. Dane te eliminują wpływ na wynik finansowy jednorazowych dochodów w wysokości ok. 850 mln dolarów, uzyskanych w ubiegłym roku ze sprzedaży nieruchomości w Chinach i Hong-Kongu.

W USA sprzedaż LfL wzrosła o 2,4 proc., co wiąże się ze wzrostem średniej wartości paragonu. Dochód operacyjny wzrósł o 3 proc., przy czym rentownośći franczyzy była nieco wyższa, a własnych restauracji nieco niższa.

W segmencie głównych rynków zagranicznych (International Lead segment) sprzedaż LfL wzrosła o 5,4 proc., głównie dzięki wzrostom w Wielkiej Brytanii, Australii i Francji.

W segmencie rynków szybkiego wzrostu (High Growth segment) wzrost wyniósł 4,6 proc. dzięki dobrym wynikom we Włoszech i Holandii oraz pozytywnym wynikom w całym segmencie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.