14.01.2019/13:49

Petycja w Sejmie w sprawie całkowitego zakazu handlu w niedziele. "Zakupy to ciężki grzech"

Do Sejmu wpłynęła petycja w sprawie zaostrzenia zakazu handlu w niedziele. Obywatel, który ją wystosował, domaga się wprowadzenia zakazu we wszystkie niedziele w roku - również w pojedyncze niedziele handlowe, jakie miałyby pozostać od 2020 r.,  w wyniku ustawy uchwalonej przed rokiem.

- Osoby, które pracowały w niedzielę lub robiły zakupy w tym dniu, dopuszczały się dotychczas ciężkiego grzechu. Niestety, do tego grona należą również politycy, np. minister Joachim Brudziński, który został przyłapany na robieniu zakupów w niedzielę i to jeszcze nie w polskiej, a duńskiej sieci marketów - napisał obywatel w petycji wysłanej do Kancelarii Sejmu.

Zdaniem autora petycji, "nie ma dalszego sensu, aby zakaz handlu w niedzielę nie obowiązywał w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca" (tak było w 2018 r. - dop. red.).

- Wprowadzenie ograniczenia handlu w niedzielę nie wpłynęło negatywnie na wpływy z podatku VAT, sieci handlowe nie dokonały z powodu ograniczenia handlu w niedzielę redukcji etatów - uzasadnia obywatel.

Jego zdaniem pracownicy sieci handlowych "byliby bardzo wdzięczni posłom" za możliwość spędzania każdej niedzieli "z Bogiem i rodziną". - Przypominam, iż w wyznaniach chrześcijańskich obowiązuje przykazanie "Pamiętaj, aby dzień święty święcić" - napisał obywatel. - Bóg zapłać za pozytywne rozstrzygnięcie! - dodał, prosząc o pozytywne rozpatrzenie swojej petycji.

Petycją, złożoną w Kancelarii Sejmu w listopadzie ub.r., zajmie się teraz Komisja do Spraw Petycji.

Czytaj także:
Sejmowi eksperci sugerują rezygnację z trzeciej i czwartej niehandlowej niedzieli! [TYLKO U NAS]

Dodaj komentarz

9 komentarzy

 • 03/09/2018 15.01.2019

  czemu nie upubliczniacie nazwiska tej osoby ?

 • Myślący inaczej 15.01.2019

  Co to za wiara , która cokolwiek nakazuje, zamiast nauczać MIŁOŚCI do drugiego człowieka.Co mają sklepy do wiary ?

 • GTYU 15.01.2019

  NO I DOBRZE ZAMKNAC TE WSZYSTKIE MOLOCHY,WEZ DZIECKO NA SPACER ALBO BASEN,CIASTKO DO MALEJ KAWIARENKI A NIE DO GALERII

 • Świr 15.01.2019

  Aby wszystkich zadowolić i pozwolić spędzać niedziele w gronie rodziny to proponuję w ten dzień pozamykać szpitale, stacje paliw, restauracje, kina, teatry, porty lotnicze i morskie, dworce kolejowe. W niedziele powinni też nie pracować kierowcy autobusów, kolejarze,strażacy, policja, zakłady energetyczne (po co prąd - można siedzieć przy świeczkach) i pewnie by się jeszcze trochę znalazło tych co grzeszą pracą w ten dzień. Ale generalnie od 3 lat jak doszła do władzy partia oszustów i manipulantów to mamy wieczny "Dzień Świra".

 • Feld 15.01.2019

  Czytając treści komentarzy zawierające określenia "nawiedzony, lewak jaja sobie robi, szaleju się napił" zastanawiam się jakim ignorantem trzeba być aby bez zastanowienia umieszczać taki słowa. W Polsce żyje 90% Chrześcijan, zapewne są ochrzczeni, przystąpili do pierwszej komunii, przyjęli sakrament małżeństwa, a jednak ośmieszą i hejtują wszystko co związane z wiarą Rzymsko-katolicką, gdy w tym samym momencie nie widzą nic złego w publicznym okazywaniu wiary przez inne wyznania, Petycję uważam za słuszną, biorąc pod uwagę naszą historię, w której wiara odegrała kluczowe znaczenie, jak i odsetek wierzących. Inną kwestią jest wpływ zakazu na gospodarkę, którą w należy nieustannie monitorować.

 • bp 15.01.2019

  proponuję każdy wg własnego sumienia idzie. dodatkowo zgłaszam petycję do Kościoła o podniesienie kar za grzeszenie w galeriach w niedzielę. A dla tych co się potrafią od tego grzechu obronić dodatkowe zniżki np. przy chrzcinach. Troszkę marketingu

 • Darc 15.01.2019

  Następny nawiedzony?
  Pewnie sam nigdy nie popełnił żadnego grzechu?

 • Włodzimierz C. 14.01.2019

  Jakiś lewak se jaja robi i tyle.

 • cler 14.01.2019

  szaleju się najadł
  pracownicy to mają dosyć piątków i sobót gdzie jest zmasowany szturm ludożerki po żarcie i co z tego że niedziela wolna jak wcześniej jest zapieprz że aż $%$#^^

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.