15.02.2020/11:07

Podatek od mięsa uruchomi lawinę importu z Ukrainy?

Na podatku od mięsa mogą skorzystać Ukraińcy, nie konsumenci – powiedział Jerzy Rey ze Związku Polskie Mięso w serwisie moneyv.wp.pl.

Jak dowiadujemy się z rozmowy, podatek od mięsa może podciąć skrzydła branży w Polsce, uważa Jerzy Rey ze Związku Polskie Mięso.

Produkcja mięsa mogłaby stać się nieopłacalna, a miejsce polskich produktów zajęłyby ukraińskie lub białoruskie. Tam jednak obowiązują zupełnie inne normy niż w Polsce. Jak tłumaczy, mogłoby się skończyć tak, że niby mielibyśmy ten sam produkt, ale już bez badań na antybiotyki czy informacji o dobrostanie zwierząt.

„W tej chwili mamy bardzo skuteczny system weryfikacji i kontroli nad tym, co jest podawane na polskie stoły. W końcu unijne kontrole są najwyższe, jeśli chodzi o rygoryzm, na świecie” – zanzaczył Jerzy Rey ze Związku Polskie Mięso.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.