30.10.2018/08:20

Sieci handlowe płacą dostawcom najgorzej od ponad dwóch lat

Prawie 2 proc. wszystkich należności producentów w sieciach handlowych jest nie do odzyskania. To najgorszy wynik od ponad dwóch lat - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Przeciętnie na płatności sklepy spożywcze muszą czekać 56 dni. Rok temu we wrześniu było to 51. Dla porównania, jeszcze w sierpniu przeciętny czas oczekiwania dostawców na płatność wynosił 53 dni.

Zdaniem ekspertów głównym problemem jest postępująca koncentracja na rynku. Sieci mają coraz silniejszą pozycję negocjacyjną, przez co wymuszają na dostawcach dłuższe terminy płatności. Oprócz tego producenci muszą mierzyć się z rosnącymi cenami surowców oraz nadprodukcją żywności w Unii Europejskiej.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

1 komentarz

  • Alice 02.11.2018

    Dostawcy - szukajcie alternatyw

    może sprzedaż z wykorzystaniem e-commerce? na początek nie będzie tego dużo ale budowanie tego kanału skierowanego do odbiorców hurtowych niezależnie od istniejących hurtowni i sieci dystrybucyjnych może dać Wam wyższe marże i bezpośredni kontakt z końcowym odbiorcą towaru

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.