18.01.2021/14:43

Społem pisze do premiera Morawieckiego. Chce szczepień sprzedawców w I etapie programu

Krajowy Związek Rewizyjny Spółdzielni Spożywców „Społem” wysłał list do premiera i ministra zdrowia, w którym domaga się szczepienia pracowników handlu w pierwszej kolejności. Władze KZRSS „Społem” wskazują, że rocznie sklepy spółdzielcze odwiedza ponad milion klientów a sprzedawcy narażeni są na zwiększoną liczbę zachorowań.

„Krajowy Związek Rewizyjny Spółdzielni Spożywców „Społem”  z siedzibą w Warszawie jako przedstawiciel środowiska pracowników spółdzielczego handlu zwraca się z prośbą do Pana Premiera, aby podjąć działania na rzecz włączenia grupy zawodowej sprzedawców do I etapu Narodowego Programu Szczepień” – brzmi główny postulat wysuwany przez władze „Społem”.

Jak podkreślają przedstawiciele sklepów spółdzielczych, sprzedawcy są grupą zawodową podwyższonego ryzyka, ponieważ na co dzień mają bezpośredni kontakt z dużą liczbą osób, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie. „Spółdzielcze sklepy odwiedza średnio ponad milion klientów dziennie. Codzienny trud i ryzyko, jakie ponoszą pracownicy handlu, powinny być wsparte zapewnieniem odpowiednich warunków bezpieczeństwa, pozwalających na wykonywanie tak odpowiedzialnej pracy” – argumentują przedstawiciele KZRSS „Społem”.

„Sklepy zrzeszone w naszym Związku wdrożyły wszystkie niezbędne procedury, tak dla bezpieczeństwa klientów sklepów, jak również załogi, ponosząc bardzo duże koszty. Bezpieczny sprzedawca to gwarancja bezpieczeństwa Polaków odwiedzających codziennie placówki detaliczne, w celu zaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych. Świadomość dbałości o bezpieczeństwo naszych klientów jest priorytetowym elementem naszej pracy. Dlatego też my, jako pracodawcy dla ponad 26 tysięcy osób, zdeterminowani jesteśmy, aby zapewnić im bezwzględne bezpieczeństwo” – czytamy dalej w liście.

Powołując się na te argumenty spółdzielcy domagają się włączenia sprzedawców do I etapu szczepień. „W związku z tym, że nie zostaliśmy wymienieni w kalendarzu szczepień jako grupa wysokiego ryzyka, przytaczając powyższe argumenty wnioskujemy o uwzględnienie grupy zawodowej pracowników handlu w I etapie Narodowego Programu  Szczepień. Nasze oczekiwania zawarte w niniejszym wniosku są zbieżne z działaniami Rządu RP w zakresie walki z rozprzestrzenianiem się COVID-19 i zapewnienia bezpieczeństwa Polaków” – formułują swoje oczekiwania.
 

Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • Marlena 20.01.2021

  Świetny pomysł!

 • Magdalena 19.01.2021

  warto zastanowić się nad komentarzem zanim klikniemy ENTER

 • free 19.01.2021

  a ile kosztuje taki propagandowy artykuł?

 • Magdalena 19.01.2021

  Społem poruszyło ważną kwestię ochrony pracowników będących również na "pierwszej linii frontu"

 • klient 19.01.2021

  Wielki szacunek dla wszystkich Sprzedawców, to nie praca to służba - może nie dla pacjentów, ale dla konsumentów - przecież to ci sami ludzie. Rząd powinien ich wesprzeć.

 • Pracodawca 18.01.2021

  Społem, Wstydu nie macie

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także