04.01.2017/12:27

Tomasz Żarnecki uratuje Alma Market?

Tomasz Żarnecki, przedsiębiorca z Nowego Targu pożyczy sieci Delikatesy Alma 24 mln zł. Do niego ma zostać także skierowana ratunkowa emisja akcji – pisze pb.pl.

Akcjonariusze Alma Market podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy przegłosowali emisję do 5,5 mln akcji po cenie 1 zł za papier. Emisja skierowana będzie do Tomasza Żarneckiego, przedsiębiorcy, do którego należy m.in. sklep E.Leclerc w Nowym Targu. Inwestor ma objąć emisję do 31 stycznia.

Jak informuje pb.pl Tomasz Żarnecki zobowiązał się także do udzielenia spółce pożyczki w wysokości 24 mln zł, która pozwoli pokryć koszty postępowania sanacyjnego, na którego otwarcie zgodził się niedawno krakowski sąd. Jeśli postępowanie się powiedzie, a Alma Market zdoła uratować się przed upadłością, to pożyczka zostanie zamieniona na akcje.

W trakcie walnego zarząd spółki został upoważniony do podwyższenia kapitału zakładowego spółki w ramach kapitału docelowego łącznie nie więcej niż o 4,17 mln zł. Zarząd może dokonać także w przyszłości jednego lub kilku podwyższeń kapitału, ale nie może tego zrobić ze środków własnych firmy.

W środę, podczas gdy nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Alma Marketu decydowało o emisji dodatkowych akcji, pod budynkiem odbywała się pikieta byłych pracowników spółki, wspieranych przez partię Razem. Domagali się oni wypłaty zaległych pensji. Zobacz naszą fotorelację z pikiety.

Firma Alma Market zarządza obecnie 10 placówkami Delikatesy Alma oraz siecią stoisk i sklepów Krakowski Kredens.

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ WIĘCEJ NA TEMAT HISTORII PROBLEMÓW SIECI ALMA MARKET

.

ALMA MARKET SA W RESTRUKTURYZACJI

wykaz akcjonariuszy posiadających co najmniej 5 proc. liczby głosów na NWZA w dniu 4 stycznia 2017 r.:

1. Jerzy Mazgaj i Barbara Mazgaj - 3 823 987 głosów, tj. 64,87 proc. głosów na NWZA oraz 48,03 proc. w ogólnej liczbie głosów,

2. IPOPEMA 2 Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych - 1 060 000 głosów, tj. 17,98 proc. głosów na NWZA oraz 13,31 proc. w ogólnej liczbie głosów,

3. Otwarty Fundusz Emerytalny PZU "Złota Jesień" - 796 100 głosów, tj. 13,50 proc. głosów na NWZA oraz 10,00 proc. w ogólnej liczbie głosów.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • ziuta 05.01.2017

    A następny w kolejce za 2 lata sieć DINO

  • no to powodzenia 05.01.2017

    powodzenia

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.