03.06.2020/19:36

Żabka mocno inwestuje w zielone technologie

Fundusz CVC Capital Partners, właściciel marki Żabka otrzymał główną nagrodę w kategorii Zielonej Spółki Portfelowej w ramach tegorocznej edycji Nagród Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych. Po raz pierwszy eksperci oraz inwestorzy zrzeszeni w organizacji docenili spółki, które swoim działaniami wspierają ochronę środowiska i ekologię.

Żabka Polska prowadzi szereg inicjatyw mających na celu m.in. zmniejszenie zużycia energii, emisji CO2, czy recykling. Wszystkie butelki produktów marek własnych sieci są tworzone w technologii rPET – w całości z recyklingu. Firma w znaczący sposób ograniczyła zużycie prądu dzięki inwestycjom w energooszczędne urządzenia chłodnicze i oświetlenie. 2200 sklepów zmniejszyło emisje CO2 o 40 proc. (75 mln ton) poprzez wdrożenie nowego czynnika chłodniczego.

Co więcej, Żabka wspólnie z marką Volkswagen Samochody Użytkowe rozpoczęła testy elektrycznego samochodu dostawczego e-Crafter, który pozwoli zredukować poziom zanieczyszczeń i hałasu przy transporcie towarów. Sieć wspiera także swoich franczyzobiorców w segregacji i odbiorze surowców wtórnych oraz zachęca do pro-ekologicznych postaw poprzez konkursy i edukację ekologiczną.

- Transformacja, jaką przeszła przez ostatnie trzy lata sieć Żabka to nie tylko inwestycje w technologie, rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji i kompleksowe wsparcie dla franczyzobiorców, ale także silny zwrot w stronę rozwiązań pro-ekologicznych – mówi Krzysztof Krawczyk, partner CVC Capital Partners, który jest właścicielem marki Żabka.

Firma Żabka Polska jest właścicielem największej w Polsce sieci sklepów typu convenience liczącej ponad 6100 placówek prowadzonych przez ponad 4300 franczyzobiorców pod marką Żabka. Spółka jest liderem segmentu sklepów convenience. Sklepy sieci są odwiedzane codziennie przez blisko 2 miliony klientów, a 12 milionów konsumentów mieszka nie dalej, niż 300 m od najbliższej Żabki.

Fundusz CVC Capital Partners, właściciel marki Żabka otrzymał główną nagrodę w kategorii Zielonej Spółki Portfelowej w ramach tegorocznej edycji Nagród Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych.
Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.