01.07.2020/14:20

Żabka pokazała automat do nadawania i odbioru paczek z robotem kartezjańskim

Jak informowaliśmy na portalu wiadomoscihandlowe.pl w poniedziałek jako pierwsi, sieć Żabka testuje w poznańskiej centrali własne maszyny do odbioru przesyłek pocztowych. Teraz operator sieci ujawnił, jak wyglądają te urządzenia. Zapewnia też, że maszyny - ze względu na ich wielkość - "mogą być zaadoptowane w niemal całej sieci sklepów Żabka".

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • kurier 04.07.2020

  @1+8
  wiadomo ile taki "żabkowy paczkomat" ma w ogóle skrytek?
  Bo jeżeli wstawiamy de facto kolejną "lodówkę" do sklepu, do której będzie można włożyć jedną albo dwie paczki (przynajmniej takie wnioski można wyciągać patrząc na ww. zdjęcie), to już lepiej jak napisał przedmówca, zainwestować w nowy regał na zapleczu, przeznaczony na paczki - będzie taniej.

 • 1+8 01.07.2020

  ~Kurier tylko jest jeden problem. Żabki wynajmują powierzchnie handlowe wewnątrz budynku. Nie ma w większości przypadków postawienia paczkomatu na zewnątrz.
  Na zewnątrz paczkomat może postawić np. Inpost podpisując umowę najmu powierzchni z właścicielem gruntu.

  Stąd też próbują to wcisnąć do środka.
  Dziwne, ale zrozumiałe posunięcie.

 • kurier 01.07.2020

  W pełni zgadzam się z przedmówcą - taki "paczkomat" jak ww. na zdjęciu to kpina ze zdrowego rozsądku i potencjalnych klientów. Na rynku nie brakuje niewielkich paczkomatów, które z powodzeniem można postawić przed większością żabek - na zewnątrz.

 • Dfffff 01.07.2020

  To jest żart ;) ps. taniej z pewnością wychodzi postawienie na zapleczu zwykłego regału na powiedzmy 10-15 paczek. Jak chcą wejść na poważnie w branże maszyn na paczki to niech się zastanowią nad takimi stawianymi na zewnątrz swoich sklepów zamiast się ośmieszać tym czymś powyższym

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.