REKLAMATZMO - Bella - Baner Główny (28.05- 11.06.2020)

Handel ma obecnie sytuację wręcz komfortową. Oznacza to dostęp do szerokiej oferty przetworów mleczarskich, oraz skłonność ich producentów do daleko posuniętych negocjacji cenowych, bo mleka po prostu jest dużo - powiedział Edward Bajko, prezes SM Spomlek podczas IX Kongresu Handlu i Dystrybucji 2016.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)
Edward Bajko, prezes SM Spomlek

Edward Bajko, prezes SM Spomlek (fot. materiały prasowe)

Duża podaż mleka na rynku stanowi jednak problem dla rolników i przetwórców. – Myślę, że warto też zwrócić uwagę na pewien element, który biorąc pod uwagę dłuższą perspektywę, nie jest korzystny dla konsumentów. Załamanie się cen mleka przekłada się teraz na istotne obniżki cen produktów mlecznych, ale może przyczynić się również do załamania produkcji. Zdaję sobie sprawę, że dziś trudno w to uwierzyć, ale podobne sytuacje już się zdarzały – przypomniał Edward Bajko.

Jeśli dojdzie do załamania produkcji, ceny poszybują w górę. – Przewagę będą mieli sprzedający. Ceny wzrosną. Myślę, że taki scenariusz nikomu nie jest potrzeby. Zarówno dla konsumentów, jak i dla handlu oraz producentów stabilizacja jest lepsza niż ekstremalne wahania cen – ocenia prezes SM Spomlek.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony