REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

Już od przyszłego roku przedsiębiorcy będą mogli raportować sprzedaż za pomocą specjalnej aplikacji w telefonie - informuje  "Rzeczpospolita".

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

(Fot.Pixabay)

Jak podaje gazeta, która zapoznała się ze szczegółami rozwiązania zaproponowanego przez Ministerstwo Finansów, za kilka dni resort przedstawi projekt przepisów, a potem zostanie udostępniona specyfikacja techniczna określająca wymagania dla aplikacji pozwalającej rejestrować sprzedaż.

- Kasę w telefonie będzie mógł mieć każdy przedsiębiorca. Za kilka dni przedstawimy projekt przepisów, później udostępnimy specyfikację techniczną, która będzie określać wymagania dla aplikacji pozwalającej rejestrować sprzedaż. W ten sposób chcemy uprościć rozliczenia i wyjść naprzeciw oczekiwaniom mobilnych przedsiębiorców - powiedział "Rzeczpospolitej" Przemysław Koch, pełnomocnik ministra finansów ds. informatyzacji.

Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się skorzystać z tego rozwiązania nie będą musieli mieć kasy fiskalnej. Z drugiej strony pozostanie przepis nakazujący wydrukowanie paragonu dla klienta. Zdaniem ekspertów skarbówka powinna wprowadzić możliwość przesłania paragonu mailem lub przesłania go esemesem. 

‘Rzeczpospolita” zapytała o ten obowiązek ministerstwo, które przyznało, że rozważana jego uchylenie. Jednak nie wcześniej niż 1 stycznia 2020 r., gdy pojawi się możliwość korzystania z kasy fiskalnej w komórce. Kasa fiskalna w smartfonie ma być aplikacją dla kas online, które od 1 stycznia 2020 r. zaczną być obowiązkowymi dla kolejnych branż.

Paragony z aplikacji na smartfon będą przesyłane codziennie do bazy danych Ministerstwa Finansow. 

Więcej na ten temat w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej"

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony