REKLAMAPEKAES - baner glówny 16-22.09.2019

(fot. Pixabay.com)

Mowi Poland to nowa nazwa Morpolu. Nowa nazwa - Mowi - funkcjonuje już we wszystkich biurach i zakładach norweskiej organizacji Marine Harvest, do której należy ustecki zakład.  

REKLAMAVITAKRAFT - VITA NATURE -BELKA W ARTYKUŁACH (15-30.09.2019)

Morpol rozpoczął kilkutygodniowy proces zmiany nazwy na Mowi Poland. Zarząd spółki zdecydował o zmianie nazwy usteckiego giganta przetwórstwa łososia w ślad za zmianą nazwy norweskiej spółki Marine Harvest, której częścią jest Morpol. Norweska firma od 1 stycznia 2019 r. operuje na całym świecie już pod nazwą Mowi.

- W pierwszej połowie br. Mowi planuje wprowadzić na rynek nową markę o takiej samej nazwie, Mowi. Produkty pojawią się w pierwszej kolejności w Polsce. Biorąc pod uwagę plany rozwoju związane z Mowi, firma zdecydowała, że wprowadzenie nowej marki połączy ze zmianą nazwy całej organizacji - mówi John-Paul McGinley, członek zarządu Mowi Poland.

Produkty Mowi będą wytwarzane w usteckiej fabryce Mowi Poland. Dla zakładu oznacza to wydzielenie specjalnej strefy produkcyjnej oraz stworzenie zespołu w dziale produkcji, który będzie odpowiadał za produkty Mowi.

Mowi Poland powstało w Ustce w 1996 roku pod nazwą Morpol. W 2013 roku Morpol wszedł w skład grupy Marine Harvest - światowego potentata w branży akwakultury i jednego z największych na świecie dostawców owoców morza.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony