REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

(fot. archiwum)

Zapotrzebowanie na pracowników z zagranicy znów rośnie. To nie tylko efekt zbliżającego się sezonu w rolnictwie i ogrodnictwie. To także skutek pierwszych sygnałów odwilży w polskiej gospodarce – czytamy w serwisie businessinsider.com.pl.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Chociaż polska gospodarka potrzebuje rąk do pracy, tymczasowo obowiązujące w Polsce przepisy ograniczają cudzoziemcom prawo do wjazdu na teren naszego kraju. Jak podaje businessinsider.com.pl, poza posiadaczami Karty Polaka, do Polski mogą wjechać m.in. te osoby, które posiadają prawo do wykonywania pracy w naszym kraju poświadczone odpowiednim dokumentem.

Obywatele Ukrainy, którzy takiego dokumentu nie posiadają, mogą wystąpić o wizę pracowniczą do konsulatu, jednak obecnie ich wydawanie ograniczone jest do dwóch sektorów: rolnictwa i ogrodnictwa oraz transportu międzynarodowego.

Więcej w businessinsider.com.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony