REKLAMAVOG - baner główny 2018
Rafał Pisklewicz, Immofinanz

Rafał Pisklewicz, Immofinanz (fot. materiały prasowe)

Rozrastające się kompleksy biurowe przyciągają nie tylko międzynarodowe korporacje. To także okazja dla sieci handlowych i franczyzobiorców. Rafał Pisklewicz, Team Leader Leasing Office z firmy Immofinanz radzi, na co zwrócić uwagę przy planowaniu nowego otwarcia.

REKLAMAPszczółka - Belka w artykułach - Fantazje (09-12.12.2018)

- Biurowce to bardzo dobre miejsce dla lokowania sklepów spożywczych z racji na to, że stanowią one wartość dodaną i doskonałe udogodnienie dla osób pracujących w takich miejscach. Biorąc pod uwagę to w jakich czasach żyjemy i ile czasu spędzamy w pracy, możliwość zrobienia podstawowych zakupów po pracy bez konieczności wychodzenia z budynku, czy tez zaopatrzenia się jedzenie w trakcie dnia, pozwala na dużą oszczędność czasu - tłumaczy Rafał Pisklewicz.

Jak tłumaczy ekspert, przed wejściem do danej lokalizacji należy przeanalizować format i wielkość sklepu w kontekście wielkości budynku biurowego lub całego kompleksu. - Biznes musi być opłacalny także dla samego wynajmującego - dodaje Pisklewicz.

Sklep powinien być także dopasowany do jakości wnętrza budynku. Nowoczesne budynki biurowe charakteryzują się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi i wysoką jakością materiałów. Oznacza to, że również wyposażenie sklepów powinno być dopasowane do standardu budynku.

- Co więcej otwarcie sklepu spożywczego powinno być poprzedzone badaniami wśród samych pracowników budynku, które pozwoli dopasować ofertę do oczekiwań. Aktualnie rosnąca świadomość konsumentów powinna skłaniać właścicieli sklepów do bycia elastycznym w kontekście zaopatrywać ich w odpowiednie produkty - komentuje przedstawiciel firmy Immofinanz.

Potencjalni najemcy powinni także dokładnie przygotować się do podpisania umowy najmu. - Celem najmu w przypadku najmu lokalu handlowo-usługowego jest – poza przychodem z czynszu – zapewnienie jakości i dostępności oferty zgodnie z oczekiwaniami innych najemców biurowca. Z tego względu w umowach najmu takich lokali reguluje się dodatkowo obowiązki: nieprzerwanego działania w określonych dniach i godzinach, utrzymania uzgodnionej jakości asortymentu i świadczonych usług, jak również poziomu czystości, bezpieczeństwa i wyposażenia lokalu - tłumaczy Rafał Pisklewicz.

Po stronie sklepu jest również spełnienie warunków niezbędnych przez przepisy prawne. Chodzi tu np. spełnienie warunków sanitarnych czy uzyskanie zezwoleń, np. na sprzedaż alkoholu. - Katalog obowiązków jest obwarowany sankcjami za nich niewypełnienie, tj. karami umownymi, a w rażących przypadkach także możliwością wcześniejszego rozwiązania umowy najmu - przestrzega Pisklewicz.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony