01.12.2019/11:29

Ekolodzy i alterglobaliści zablokowali centrum Amazon

We Francji nie wszyscy celebrują Black Friday. Przeciwnicy konsumpcjonizmu z organizacji ekologicznych i alterglobalistycznych wolą protestować. W sobotę zablokowali centrum logistyczne koncernu Amazon.

Jak podaje serwis francebleu.fr, ponad 200 protestujących zablokowało magazyn Amazona w miejscowości Montelimar. Protestujący tłumaczyli, że chodzi im o to, żeby potępić związaną z Black Friday nadmierną konsumpcję i jej klimatyczne konsekwencje.

„Dzięki szeroko zakrojonym kampaniom reklamowym i ekstremalnym promocjom w Czarny Piątek, Amazon zachęca konsumentów do kupowania milionów produktów, których oni nie zawsze potrzebują” – czytamy w oświadczeniu stowarzyszenia Attac, którego przedstawiciele brali udział w blokadzie centrum Amazona.

Koncern odniósł się do zarzutów w wydanym na tę okazję komunikacie - „szanujemy prawo każdego do wyrażania opinii, ale zdecydowanie nie zgadzamy się z politycznymi zarzutami niektórych protestujących”.

Amazon zatrudnia we Francji 9300 osób. Firma już wcześniej podjęła zobowiązania na rzecz klimatu, w szczególności poprzez plan zobowiązania klimatycznego, którego celem jest osiągnięcie zerowej emisji dwutlenku węgla do 2040 r.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.