29.11.2020/11:06

Eurocash rezygnuje z franczyzy w Kontigo. Karolina Kulinek-Łatka nową dyrektor generalną sieci

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal wiadomoscikosmetyczne.pl, sieć Kontigo wycofuje się ze swojego projektu franczyzowego. Sieć będzie otwierała natomiast sklepy agencyjne. W październiku zaszły także zmiany personalne w Kontigo.

Sieć sklepów kosmetycznych Kontigo to spółka należąca do Grupy Eurocash. Pod szyldem Kontigo działa obecnie 36 sklepów. Spółka planowała dalszy rozwój poprzez otwieranie sklepów własnych, ale także franczyzowych. W 2020 r. w planach było otwarcie przynajmniej 30 nowych placówek.

Plany te jednak zweryfikowała pandemia. Sklepy Kontigo, jako skoncentrowane na asortymencie produktów upiększających, miały długie przerwy w działaniu w związku z czasowym zamknięciem galerii handlowych. To odbiło się na kondycji spółki.

Pod koniec 2018 r. Kontigo po wielu zapowiedziach ogłosiło, że rusza  z projektem franczyzowym i podało zasady przystępowania przedsiębiorców do sieci. Celem spółki było zbudowanie ogólnopolskiej sieci franczyzowej, plany te rozkładano na kilka lat.

Jak dowiedzieliśmy się ostatnio nieoficjalnie, Kontigo zrezygnowało jednak z projektu franczyzowego. Spółka zaprasza natomiast do współpracy agentów mających doświadczenie w prowadzeniu sklepu. Kampania skierowana do przyszłych agentów prowadzona jest m.in. w mediach społecznościowych. Firma kusi wynagrodzeniem 10 tys. zł netto i dodatkowymi premiami. Obiecuje także profesjonalne szkolenia  dla agenta  i dla całego jego zespołu. Zapewnia, że odpowiada za wszystkie prace adaptacyjne oraz przygotowanie sklepu do otwarcia. Gwarantuje kompleksowe wsparcie zarówno przed otwarciem jak i w trakcie funkcjonowania sklepu oraz stałe wsparcie marketingowe i nowoczesne narzędzia do prowadzenia i kontroli biznesu.  Pracownicy sklepu mogą także otrzymać kartę zniżkową na produkty dostępne w Kontigo.

Tyle można się dowiedzieć ze strony internetowej kierowanej do osób, które chcą rozpocząć współpracę z Kontigo. Zwróciliśmy się do spółki z prośbą o informację o dalsze plany jej rozwoju, w tym projektu franczyzowego oraz agencyjnego, do dziś nie otrzymaliśmy jednak odpowiedzi.

W październiku zaszły zmiany personalne w Kontigo. Dyrektorem generalnym sieci jest Karolina Kulinek-Łatka. Wcześniej Kontigo zarządzała, od początku powstania sieci, Rita Amaral, prywatnie córka Luisa Amarala, prezesa i założyciela Grupy Eurocash.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także