07.07.2020/09:23

Europejczycy ruszyli na zakupy

Sprzedaż w UE w maju wystrzeliła, w niektórych krajach przebijając nawet poziom sprzed restrykcji – informuje dziennik „Puls Biznesu”.

Jak podaje gazeta, najnowsze dane Eurostatu sugerują, że europejska gospodarka szykuje się do odbicia po kryzysie w kształcie litery V, przynajmniej po stronie popytu konsumenckiego.

W maju sprzedaż detaliczna wzrosła względem kwietnia aż o 17,8 proc. w strefie euro i o 16,4 proc. w całej Unii Europejskiej.

Maj to miesiąc, w którym większość państw członkowskich rozpoczęła luzowanie antypandemicznych restrykcji, dlatego analitycy z uwagą śledzili zachowanie konsumentów.

Gdyby dane były rozczarowujące, oznaczałoby to niekorzystne z perspektywy sprzedawców zmiany zachowań konsumenckich, zwiększające prawdopodobieństwo nadejścia drugiej fali kryzysu.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.