16.03.2020/15:33

Handlowcy: Pracownicy sklepów nie mogą sobie pozwolić na pozostanie w domu

- Handlowcy, kierowcy, magazynierzy, cała logistyka, a w końcu może najważniejsi w całym łańcuchu sprzedawcy muszą pozostać na swoich stanowiskach pracy, aby zapewnić nieprzerwaną dostępność podstawowych produktów spożywczych - komentuje Roman Kozieł, prezes Stowarzyszenia Handlowców Ziemi Opolskiej.

I dodaje: - Tym osobom należą się specjalne podziękowania i wsparcie w dalszej pracy, choć może trafniejszym byłoby określenie służbie całemu społeczeństwu. Takie mamy czasy, że wydawałoby się rzeczy oczywiste, jak otwarty sklep spożywczy w najbliższej okolicy, stają się dobrem niemal luksusowym.

Jak podkreśla Kozieł, "wszystkim osobom pracującym w handlu spożywczym, pomimo nawoływania do pozostania w domach i ograniczeniu kontaktów by nie narażać siebie i swoich bliskich, należy się szacunek i wsparcie medialne, by rozumiejąc sytuację pozostali na swoich stanowiskach".

Prezes SHZO zaznacza, że ze strony rządzących padają deklaracje, że sklepy będą czynne jak dotychczas, choć oczywiście rząd wprowadza zarazem kolejne ograniczenia w działalności handlu pozaspożywczego, jak również gastronomii. To działania podejmowane w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce.

- Rząd, media uspakajając panikę społeczeństwa, zapewniają, że produkcja rolno-spożywcza w Polsce ma nadwyżki i żywności w Polsce nie zabraknie. Zapomina przy tym, że towar do sklepów musi być przez kogoś dowieziony, w sklepie musi być obsługa, aby obywatele mogli kupić podstawowe produkty. Osoby obsługujące cały ten proces dystrybucji i sprzedaży nie mogą pozwolić sobie na pozostanie w domu - apeluje Roman Kozieł.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Nika 18.03.2020

  Ktoś w końcu to docenił

 • Kasjer 18.03.2020

  ~teol Ty mowisz, ze za 2450 Ci sie nie oplaca.. ja tez w sklepie siedze i mam 2100.. Do tego 12 godz i narazanie sie.. Niby ludzie to rozumieja i wogole a jak powiesz klientowi, ze musisz isc umyc rece to juz pretensje bo przeciez kolejka jest.. Ludzie mysla ze jako kasjer to rece Ci sie same myja i nie masz prawa odejsc nawet na sekunde.. Kazdy by chcial, zebys mial umyte i odkazone dlonie ale jak chcesz to zrobic przed skasowaniem to juz problem bo musi czekac a przeciez spieszy sie do domu i nie ma na tyle czasu..

 • teol 17.03.2020

  Służba -poświęcenie -za jakie pieniądze od poniedziałku idę na l4 towaru tyle do wyładowania co za cały tydzień a pensja 2450 na rękę -koniec z tym nie będę narażała siebie i rodziny nigdy więcej

 • Nani 17.03.2020

  A może lepiej wziasc i ograniczyć czas otwarcia sklepów

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.