09.06.2016/11:42

Koniec rebrandingu sklepów Real na Auchan!

W Polsce po ostatnich otwarciach hipermarketów w Lublinie, Szczecinie i Poznaniu Auchan przyspieszył z ujednolicaniem placówek Real. Jak poinformowała portal wiadomoscihandlowe.pl Dorota Patejko, rzeczniczka prasowa Auchan Polska, proces rebrandingu sklepów Real i ujednolicania ich ze sklepami Auchan zostanie zakończony jeszcze w czerwcu br.

Rzeczniczka prasowa Auchan przypomniała w rozmowie z nami, że oficjalnie logo Real zostało na naszym rynku wygaszone 6 lutego br. Auchan, który kupił od Metro Group pod koniec 2012 r. 95 hipermarketów Real i 13 galerii handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym 57 sklepów Real w Polsce (część z nich musiał potem odsprzedać w wyniku decyzji UOKiK), finiszuje z pracami dotyczącymi ujednolicania wszystkich swoich sklepów.

W pierwszym tygodniu kwietnia nazwę zmieniły placówki w Dąbrowie Górniczej i położonej koło Słupska Kobylnicy. Finalizacji rebrandingu Reala nad Wisłą towarzyszy rozwijanie wchodzącej w skład grupy Auchan sieci Simply Market. Nadzorująca ten proces spółka Elea prowadzi ponad 30 sklepów. Na tym koniec – Francuzi przez jakiś czas nie zamierzają dalej inwestować w duże powierzchnie handlowe. Jak ujawniła portalowi wiadomoscihandlowe.pl Dorota Patejko, do grudnia br. detalista nie będzie uruchamiać sklepów budowanych od podstaw.

Auchan działa na świecie od ponad 50 lat, a w Polsce od 1996 roku. Kapitał firmy należy w 88 proc. do rodziny Mulliez, a w 12 proc. do pracowników w ramach akcjonariatu pracowniczego.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Informatyk 28.10.2017

    Firma pozyskała markety a ludzi z reala w umiejętny sposób pozbyła się...

  • kasjerka22 09.06.2016

    Ciekawe, co pracownicy Reala mogą powiedzieć o warunkach pracy w Auchan i na odwrót. Chętnie przeczytałabym porównanie jednego i drugiego.

  • Nikt 09.06.2016

    Trwało to i trwało. Szkoda Reala, fajna sieć, ale Auchan ma lepsze ceny.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.