16.07.2020/08:18

Naukowcy sprawdzili, ile hot dogów jest w stanie zjeść człowiek

83 - tyle maksymalnie hot dogów może w ciągu 10 minut spożyć człowiek - donosi "The New York Times", powołując się na badania przeprowadzone przez dra Jamesa Smoligę z High Point University w Karolinie Północnej (USA).

Inspiracją do tych badań był prowadzony co roku w Stanach Zjednoczonych z okazji święta 4 lipca (rocznica Deklaracji niepodległości USA od Wielkiej Brytanii) konkurs jedzenia hot dogów Nathan's Famous Hot Dog Eating Contest. W tym roku zwycięzcą rywalizacji został Joey Chestnut, który pobił światowy rekord w konsumpcji hot dogów, spożywając ich aż 75 w ciągu 10 minut.

Chestnut zwyciężył w tym konkursie po raz 13. Kobiecy rekord należy do Miki Sudo, która spożyła 48 i pół hot doga, triuimfując w tym roku po raz dziewiąty z rzędu.

Dr James Smoliga przeanalizował historyczne dane pochodzące z 39 lat, w czasie których przeprowadzany był konkurs Nathan's Famous Hot Dog Eating Contest. Przyjrzał się także, jak sprawne może być ludzkie ciało - za wzór traktując sportowców ekstremalnych. Po skomplikowanych wyliczeniach doszedł do wniosku, że człowiek jest w stanie zjeść maksymalnie 83 hot dogi w 10 minut.

"The New York Times" szeroko opisuje badania Smoligi. Naukowiec wyliczył np., że wilk szary byłby w stanie konsumować ok. 11 hot dogów na minutę, a więc dałby radę prześcignąć człowieka. Z kolei ewolucjonista James Hicks z University of California w Irvine szacuje, że ważący ok. 60 kg pyton birmański byłby w stanie skonsumować w trakcie jednego "podejścia" hot dogi ważące 45 kg. "NYT" ubolewa jednak, że dotychczas nie sprawdzono, ile hot dogów ten sam pyton byłby w stanie spożyć w ciągu 10 minut.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.