05.11.2020/12:50

Piotr Duda: „nie” dla handlu w niedziele i pełnego lockdownu

- Jesteśmy przeciwni pełnemu lockdownowi, podobnemu do tego z marca i kwietnia. Oczywiście najważniejsza jest ochrona życia i zdrowia, ale trzeba też – w maksymalnie możliwym zakresie – zadbać o gospodarkę. Drugiego lockdownu mogłaby nie udźwignąć - powiedział szef NSZZ "Solidarność" Piotr Duda w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną". Przedstawił także swoje poglądy na poluzowanie handlu w niedziele.

Duda wskazał, że "bardziej zrozumiałe są ograniczenia punktowe, np. w konkretnych branżach, których działalność wiąże się z większym ryzykiem zakażeń, wyłączenia niektórych procesów gospodarczych, jeśli zajdzie taka potrzeba".

Szef „Solidarności” mówi także „nie” jakimkolwiek zmianom dotyczącym handlu w niedziele. - Polacy się do tego przyzwyczaili, robią zakupy w tygodniu. Badania wskazują, że handlowcy na tym nie ucierpieli. To, że galerie świecą pustkami, to inny problem. Sieci handlowe coraz częściej chcą mieć wolnostojące, oddzielne placówki. Pandemia tylko przyspieszyła ten trend – tłumaczy w rozmowie z dziennikiem.
 

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Popmar 07.11.2020

    Popieram!!!!

  • Leszek 06.11.2020

    Właściwie w zupełności podzielam ten pogląd.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także