27.10.2019/16:51

Ponad 100 pizzerii Domino's Pizza w Europie trafi na sprzedaż

Brytyjski franczyzodawca amerykańskiej sieci Domino's Pizza zamierza sprzedać swoje oddziały w Islandii, Norwegii, Szwecji oraz Szwajcarii - donosi "Retail Detail". Według portalu, istnieje jednak szansa, że przetrwa około 100 restauracji w tych krajach. Stanie się tak, jeśli biznesy zostaną przejęte przez innego franczyzodawcę, obsługującego dotychczas inne kraje.

Franczyzodawcą sieci Domino's na wspomnianych rynkach jest spółka Domino's Pizza Group. W 2018 r. przychody firmy wynosiły ok. 534 mln funtów, a sprzedaż we wszystkich punktach franczyzowych sieci oscylowała w granicach 1,26 mld funtów. Jednak, według "RD", oddziały sieci w Islandii, Norwegii, Szwecji i Szwajcarii przynosiły straty. Rosły także koszty utrzymania lokali, co nie wróżyło dobrze dla rentowności w przyszłości.

W związku z tym Domino's Pizza Group postanowiło sprzedać biznesy we wspomnianych krajach, a za zarobione dzięki temu pieniądze zainwestuje mocniej w konkurencyjność sieci na rynku brytyjskim i irlandzkim. "Retail Detail" wskazuje, że potencjalnym kupcem operacji sieci Domino's w czterech krajach może być... firma Domino's Pizza Enterprises, która obecnie jest franczyzodawcą m.in. w Belgii, Holandii, Francji i Niemczech (a także Nowej Zelandii i Japonii).

Niewykluczone zatem, że restauracje Domino's Pizza, choć zostaną sprzedane, to pozostaną w tej samej rodzinie. Wówczas nie dojdzie do rebrandingu, przez co cała międzynarodowa sieć utrzyma swój stan liczebny.

Na całym świecie Domino's Pizza, założona w 1960 r., ma już ponad 15 tys. lokali (na 90 rynkach). W Polsce sieć rozwijana jest przez spółkę DP Polska. Posiada ona ponad 40 restauracji własnych oraz ok. 25 punktów franczyzowych. Docelowo w Polsce ma działać około 200-300 pizzerii pod logo Domino's Pizza.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.