26.09.2018/08:00

Sadownicy na sprzedaż

Roja, Jabłuszko czy Owoc Sandomierski. Firmy są wystawione na sprzedaż, ale nikt nie chce ich kupić - pisze Puls Biznesu.

Firmie Roja nie udało się otworzyć postępowania sanacyjnego. Nie rozpoczęła także procedury upadłościowej. Jak tłumaczą jej przedstawiciele, zadłużenie wynosi obecnie około 50 mln złotych, a majątek - 150 mln złotych. Działalność operacyjną zakończyła w listopadzie 2017 roku i teraz czeka na decyzję sądu.

Na sprzedaż wystawione są także inne firmy. Jabłuszko nie może sprzedać swoich zakładów, mimo obniżania ceny. Jego majątek jeszcze do niedawna dzierżawił Rajpol, ale firma podążyła inną drogą. Podobne problemy ma Owoc Sandomierski.

Zdaniem ekspertów, wpływ na taką sytuację ma po pierwsze kryzys na rynku sadowniczym i niskie ceny. Z drugiej strony brak zainteresowania przejęciami wynika z tego, że większe firmy zbudowały własną infrastrukturę i nie potrzebują przejmować majątku upadłych konkurentów.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.