28.03.2017/13:50

Sieć Krakowski Kredens idzie na sprzedaż?

Według stanu na dzień sporządzenia niniejszego sprawozdania spółka zależna Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska S.A. planuje rozwój sieci sprzedaży. Zakłada się, że nowe inwestycje zostaną sfinansowane w części wartości kapitałem własnym, a w pozostałej części długoterminowym kredytem inwestycyjnym. Należy jednak podkreślić, że w 2017 roku Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska nie planuje otwarć nowych lokali do momentu wyjaśnienia kwestii właścicielskich.

Spółka zależna Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska S.A. w 2017 roku planuje zwiększyć rentowność w obiektach handlowych, a także nie przedłużać umów najmu w sklepach przynoszących straty. Na dzień sporządzenia sprawozdania z działalności za rok 2016 spółka zależna Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska S.A. posiadała 45 własnych obiektów handlowych co daje – według władz firmy - dobrą pozycję rynkową oraz możliwość utrzymania zarówno wyników jak i wskaźników rentowności co najmniej na podobnym poziomie jak w latach poprzednich.

Sprzedaż detaliczna spółki zależnej Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska S.A. w 2016 roku realizowana była wyłącznie na rynku krajowym w miejscowościach gdzie spółka posiada wynajmowane powierzchnie handlowe. Obecnie spółka przygotowuje się do współpracy z innymi sieciami detalicznymi działającymi na terenie kraju. Podjęła również działania zmierzające do zbadania rynków zbytu w krajach UE.

W 2017 roku spółka zależna Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska S.A. zamierza wprowadzić do sprzedaży nowe produkty, co powinno się przełożyć na wzrost sprzedaży całej sieci spółki zależnej.  Firma kontynuować będzie także politykę zrównoważonego rozwoju i poprawy efektywności operacyjnej.

Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska S.A. należy do grupy kapitałowej Alma Market.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.