28.03.2019/16:27

Sklepy Żabka z ofertą na śniadanie, lunch, obiad i kolację

Analizy pokazują, że Polacy są coraz bardziej zabiegani, co przekłada się na rosnącą sprzedaż dań gotowych. Nie dziwi zatem, że sieć sklepów Żabka wprowadziła szeroką gamę tego typu produktów.

Polacy spędzają w pracy rocznie niemal 20 tys. godzin, co oznacza, że należymy do najbardziej zapracowanych narodów na świecie, Mając niewiele wolnego czasu, wiele osób stara się jak najbardziej usprawnić swoje działania – 67 proc. pytanych szuka rozwiązań, także podczas zakupów, które ułatwią im życie. Poszukując gotowych posiłków również stawiają na tempo – statystycznie wybór jednego produktu w sklepie to minuta ich czasu. Chcemy zjeść dobrze, ale szybko.

Sieć sklepów Żabka daje szansę szybkich zakupów, dzięki lokalizacjom w strategicznych trafficowo punktach miast oraz poprzez ułożenie towarów na półkach i ich właściwe oznaczenie. W ciągu 106 sekund, bo tyle trwa średnio wizyta w placówce Żabki, klienci są w stanie skompletować posiłki na cały dzień. Szybkość, bliskość i wygoda zakupów to cechy najbardziej cenione w sklepach typu convenience.

– W odpowiedzi na potrzeby współczesnego konsumenta, Żabka oferuje szeroką ofertę produktów i dań gotowych. Bierzemy pod uwagę oczekiwania i preferencje naszych klientów, aby wiedzieć, czego tak naprawdę potrzebują. Zdajemy sobie sprawę, że szukają szybkich rozwiązań w kwestii posiłków. Chcą kupić śniadanie, lunch, obiad, kolację czy przekąskę szybko, łatwo, blisko domu czy pracy, o każdej porze dnia, ale zależy im także na tym, by produkty były dobre jakościowo – podkreśla Jerzy Roguski, dyrektor handlowy sieci sklepów Żabka. - Dzięki naszym rozwiązaniom osoby zabiegane, zapracowane czy nielubiące gotować albo po prostu niemające pomysłu na posiłek, mogą jeść regularne, ale też ciekawie – dodaje.

W placówkach Żabki dostępna jest szeroka oferta produktów na śniadanie. Według badania „Świat Posiłków” zrealizowanego w 2018 r. przez IQS (na zlecenie Żabki), 39 proc. badanych jada na śniadanie kanapki. Kanapka jest najchętniej kupowanym produktem śniadaniowym. Sięga po nią 3 miliony zbadanych przez Kantar TNS w 2017 r. na zlecenie sieci. Odpowiadając na preferencje konsumentów, Żabka wprowadziła w 2018 r. na rynek świeże bagietki, bułki i kanapki-trójkąty ze zróżnicowanymi dodatkami w postaci sera czy wędliny pod marką własną Tomcio Paluch. 

W ofercie sieci znaleźć można również schłodzone smoothie Foodini w dziewięciu wersjach smakowych, odpowiadających różnym mieszankom owocowym i warzywnym, w tym napój „Egzotycznie żółto” na bazie mango z dodatkiem pomarańczy, marakui, banana i jabłka czy „Smacznie zielony” ze szpinakiem, jabłkiem, mango, chia i kiwi w składzie. Ciekawą alternatywą są także przekąski marki Good Mood takie jak deser z nasionami chia i mango czy pudding z tapioki na bazie soku z żurawiny z dodatkiem mango.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Eff 29.03.2019

    Mam pytanie - z matematyki wynika, że rok ma 8760 godzin. Jak mogliśmy zatem przepracować rocznie 20 tys godzin?

  • konsument 28.03.2019

    Tak , Żabka rzeczywiście ma to w swojej ofercie .Ale , że asortyment ten generuje duże straty dla ajentów Żabki bo to oni płacą za produkty po terminie to jużnikt tu nie pisze .Asortyment jest obowiązkowy bo sprawdza to weryfikator , ale dużą jego część to straty dla ajenta . Polacy są może i zabiegani , ale nie głupi , żeby przepłacać za te produkty , bo ceny nie sązachęcające

  • Hmmm 28.03.2019

    Ciekawe ile z tych danych to prawda a ile merketingowy i reklamowy be.... Żabka dotychczas była głównie kojarzona jak drogi osiedlowy wyjatkowo ciasny sklepik otwarty do późnego wieczora (szczególnie w weekendy) dla tych: których suszy.... w okolicy - ciekawe czy rzeczywiście udało im się zmienić swój profil

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.