11.12.2019/14:59

Spar Group nie przejmie hipermarketów Tesco. Firma nie wierzy w przyszłość tego formatu w Polsce

Spar Group, inwestor Piotra i Pawła, nie jest zainteresowany nabyciem wystawionych na sprzedaż hipermarketów sieci Tesco w Polsce. W ocenie Roba Philipsona, członek zarządu Spar Group, rozwijanie hipermarketów Spar (Interspar) w Polsce jest "mało prawdopodobne".

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

10 komentarzy

 • ComeOn 14.12.2019

  Lifl moga mieć niższe skoro 1000mkw obcięli i ponoć też czynsz...

 • Rzetelny redaktor 12.12.2019

  WH ich chyba promuje za kasę ...Bo ich dziwnie lansują

 • J24 12.12.2019

  Fascynujące- to czego jeszcze nie przejmą?

 • Franciszek 12.12.2019

  Jak widać i słychać po dwóch tygodniach funkcjonowania w Blue City Spara wygrali Ci co teraz są w Carrefour czy Auchan.Spar ani nie ma warunków handlowych u dostawców ani oferty na Magazynie ani logo rozpoznawalnego, ani pomysłu na biznes który przyciągnie klientów którzy są u konkurencji
  i oczekuje idąc do nich więcej niż oferuje im rynek.
  Żyją na „wyspie”marzen pt.chcemy mieć 400 sklepów w 5 lat a narazie w pierwszym klapa

 • (Nie)Dostawca 12.12.2019

  Hipermarkety maja za dużo półek, z takim podejściem do dostawców nie będą wstanie zapełnić nawet sklepu osiedlowego. Może lepiej niech przejmą jakieś drogerie, tam narazie mostów nie palą :)

 • Ale jaja 11.12.2019

  Ale Syler się chwile po lansuje. Panamera pojeździ...psa po Druskienickiej wyprowadzi

 • tołdi 11.12.2019

  Ceny w Spar wyższe jak Piotrze i Pawle, a asortyment znacznie mniejszy. No z takim planem to Wy Polski nie zawojujecie.

 • yzy 11.12.2019

  Dla Spara przejmowanie czegokolwiek w Polsce nie ma sensu dopóki są zajęci restrukturyzacją PiP-u, wątpliwe żeby mieli czas angażować się w cokolwiek innego. Nawet zakup pojedynczych lokalizacji jest wątpliwy no bo co im to da, 1% więcej obrotu? To już lepiej poświęcić tą energię na rozwój własnej sieci

 • Pracownik PiP z BC 11.12.2019

  Panie Rob, jak tam Blue City?....obroty lfl gorsze niż w PIP będącym w sanacji i mającym puste półk.Jak widać polski konsument nie rozumie waszej idei handlu o czym świadczą opinie klientów którzy wasz pierwszy sklep odwiedzili.”Drogo i mały asortyment” „Piotr i Paweł był dużo lepszy” „Czujemy się oszukani” Ładne regały, lodówki i grafiki morza gór i Warszawy na ścianie obrotu nie zrobią:)Ekspresy do kawy Spar i barek tym bardziej A to flagowa lokalizacja której z waszymi obrotami do rentowności daleko i to w Grudniu a co będzie w innych lokalizacjach gdzie dobra galeria handlowa nie przyciąga tłumy klientów?Za chwile po stówce zainwestowanej będzie tylko wspomnienie i drapanie się po głowę o co chodzi, co jest nie tak?

 • WSS 11.12.2019

  Powinien być taki tytuł: "Spar Group nie przejmie hipermarketów Tesco. Firma nie wierzy w swoją przyszłość w Polsce po doświadczeniach otwartego sklepu w Blue City "

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.