05.04.2020/10:05

W handlu brakuje kasjerów, magazynierów i kierowców

Kadra w branży handlowej z dnia na dzień topnieje. To spory problem m.in. dla przedsiębiorców z sektora spożywczego, kosmetycznego i środków czystości, których obroty sięgają zenitu – podaje portal businessinsider.com.pl.

Przedstawiciele Randstad Polska potwierdzają zapotrzebowanie na pracowników w handlu, ale w bardzo szczególnym wycinku tego sektora – oferty dotyczą przede wszystkim handlu spożywczego, kosmetyków oraz środków czystości.

„Główną przyczyną tego zapotrzebowania jest mniejsza obsada na stanowiskach w handlu spożywczym ze względu na przepisy dotyczące opieki nad dziećmi w okresie zamknięcia placówek edukacyjnych. Prowadzimy aktualnie kilka rekrutacji na stanowiska kasjerów” – mówi Mateusz Żydek, rzecznik Randstad Polska.

Agencja Work Service wysyłając do firm z branży handlowej oferty z informacją o gotowości wsparcia rekrutacyjnego i zatrudnienia pracowników tymczasowych, spotkała się z żywym odzewem.

„Niektóre firmy zwracają się do nas same z prośbą o współpracę. Potrzebują szybkiego reagowania, elastycznego dostosowania do zmieniającej się sytuacji na rynku. Zrealizowaliśmy już część rekrutacji, pozostałe, przewidziane od kwietnia, już w marcu były w toku” – dodaje Iwona Szmitkowska, prezes Work Service.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.