REKLAMAKORAL - SORBET - Baner Główny (22-28.05.2020)
Hurtownia Eurocash w Łodzi, ul. Św. Teresy, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych

Hurtownia Eurocash w Łodzi, ul. Św. Teresy, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych (fot. Konrad Kaszuba)

Grupa Eurocash z końcem roku jest bliska zakończenia integracji formatu Eurocash Alkohole z Eurocash Dystrybucja. To kolejny etap optymalizacji kosztowej segmentu hurtowego grupy.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

Na początku 2019 r. sieć hurtowni Eurocash Alkohole liczyła 46 placówek, zgrupowanych w 14 oddziałach w całej Polsce. Jak ustalił portal wiadomoscihandlowe.pl, obecnie już 31 placówek tego formatu zakończyła funkcjonowanie. Są zamknięte, względnie prowadzą ostatnie czynności związane z zakończeniem działalności operacyjnej.

Dystrybucję alkoholi będą przejmować od formatu Eurocash Alkohole placówki sieci Eurocash Dystrybucja. Jak nas zapewnił Michał Supkowski, dyrektor operacyjny w grupie, wszystkie placówki tego formatu posiadają koncesję na hurtową sprzedaż alkoholu. Grupa Eurocash finalizuje w ten sposób jeden z elementów optymalizacji kosztowej segmentu hurtowego.

Przy okazji prezentowania wyników finansowych z III kw. 2019 r. Jacek Owczarek, członek zarządu i dyrektor finansowy Grupy Eurocash, zaznaczył, że EBITDA segmentu hurtowego utrzymała się na porównywalnym poziomie rok do roku – wskaźnik ten według nowego standardu sprawozdawczości MSSF 16 wyniósł ponad 177 mln zł.

– Wpływ na bieżącą rentowność ma również dalsza integracja Eurocash Alkohole z Eurocash Dystrybucja, która jest kolejnym etapem optymalizacji kosztowej segmentu – przyznał wówczas.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 8

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony