REKLAMANaturio_banner główny_styczeń 2020

(fot. pixabay.com)

Parlament Europejski postanowił zająć się kebabem. Popularny fast food już niebawem może zniknąć z krajów Unii Europejskiej – alarmuje serwis se.pl za TVN24 BiS.

REKLAMA

Czy kebaby znikną z "kulinarnej mapy Unii Europejskiej"? Jak podaje se.pl, Komisja Ochrony Środowiska Parlamentu Europejskiego zamierza przyjrzeć się fosforanom, które znajdują się w mięsie do kebaba. Te związki chemiczne zatrzymują wodę w mięsie, chroniąc je przed wysuszeniem i rozpadem w czasie obróbki i sprawiają, że można je wykorzystywać nawet przez kilka tygodni. 

Parlamentarzyści chcą całkowitego zakazu stosowania tych "wspomagaczy". Jak przypomina TVN24 BiS, przepisy, które obowiązują teraz zawierają lukę prawną. Użycie fosforanów nie jest ani oficjalnie dozwolone, ani definitywnie zakazane. Dlatego producenci żywności mogą je stosować. Wkrótce wszystko może się zmieni.

Więcej na se.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony