REKLAMATZMO - Bella - Baner Główny (28.05- 11.06.2020)

(materiały własne)

Podczas dzisiejszych rozmów pomiędzy przedstawicielami Tesco Polska a wszystkimi organizacjami związkowymi działającymi w Tesco Polska nie doszło do porozumienia ws. warunków na jakich mają zostać przeprowadzone zwolnienia grupowe ponad 2000 pracowników. Strony ustaliły, że 20 sierpnia odbędzie się kolejna runda konsultacji ws. zwolnień grupowych ogłoszonych przez Tesco 1 sierpnia 2019 r., które mają objąć ponad 2000 osób na różnych stanowiskach.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

Podczas dzisiejszego spotkania we Wrocławiu władze Tesco i strona społeczna miały uzgadniać warunki zwolnień pracowników objętych procesem. Jeżeli nie dojdzie do porozumienia, w dniu 22 sierpnia 2019 r., Tesco będzie miało prawo ogłosić Regulamin Zwolnień Grupowych.

Przypomnijmy, że na początku sierpnia br. firma Tesco Polska poinformowała o zamiarze rozwiązania umów o pracę z (maksymalnie) 2154 pracownikami, w tym z 1923 osobami na stanowiskach podstawowych i 231 osobami sprawującymi nadzór nad pracownikami.

Przyczyną planowanych zwolnień grupowych jest zamknięcie czterech hipermarketów. Sklepy Tesco przeznaczone do zamknięcia są zlokalizowane w Rzeszowie (ul. Powstańców Warszawy 13), Żarach (ul. Broni Pancernej 15), Gliwicach (ul. Pszczyńska 315) i Tychach (ul. Towarowa 2).

Zwolnienia grupowe zostaną przeprowadzone w terminie między 22 sierpnia a 31 października br.

Sieć Tesco zarządza obecnie w Polsce siecią ok. 350 hiper- i supermarketów.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 24

 • 11
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 4
  OBOJĘTNY
 • 8
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~lukis 2 9 miesięcy temu

  Jak zwykle pisory z solidarności załatwią nas na cacy :/( wperowadzcie jeszcze soboty i piatki wolne to zoatana tylko biedry.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~KRIS 1 9 miesięcy temu

  Zapomnieliscie dodać że w Olsztynie również zamknęli sklep i zwolnili ludzi

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony