REKLAMAHELIO - Baner Główny - Masy (25-31.03.2019)
Łukasz Dominiak, dyrektor Krajowej Rady Drobiarstwa

Łukasz Dominiak, dyrektor Krajowej Rady Drobiarstwa (fot. mat. pras.)

Napływ taniego mięsa z Ukrainy niepokoi polskich drobiarzy. Branża ostrzega, że hodujemy konkurentów za własne pieniądze, bo ci dostają wsparcie z Unii – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

REKLAMATargi w Krakowie - Belka w artykułach (marzec)

Polska jest największym producentem drobiu w Unii Europejskiej, ale cień na tę pozycję rzuca rosnący nam tuż za wschodnią granicą rywal. Jak czytamy w „Rzeczpospolitej” Ukraina, która dopiero rozwija swój potencjał, oferuje mięso drobiowe tańsze o 40 proc.

Krajowi producenci drobiu obserwują import mięsa z tego kierunku rosnący z roku na rok o dwie trzecie i czują się zagrożeni. „Rzeczpospolita” powołuje się na dane Krajowej Rady Drobiarstwa, z których wynika, że Unia Europejska przydzieliła Ukrainie kontyngent importowy na 40 tys. ton mięsa drobiowego. Tymczasem w 2017 r. ten kraj wyeksportował do UE łącznie 80 tys. ton.

Łukasz Dominiak, dyrektor Krajowej Rady Drobiarstwa ocenia na łamach „Rzeczpospolitej”, że ukraińscy producenci stosują przy imporcie mięsa do Unii Europejskiej nieuczciwe praktyki handlowe z kodami celnymi, w wyniku czego wprowadzają na rynek unijny pozataryfowo określone elementy mięsa drobiowego.

Więcej w „Rzeczpospolitej”

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~zaniepokojony konsument 1 11 miesięcy temu

  Czy ten kraj jest w UE, ze ma taryfę ulgową??? Obawiam się o swoje zdrowie, skad mam miec pewnosc ze zywnosc z tego pozaunijnego kraju jest bezpieczna???

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony