13.07.2017/09:29

Centrum handlowe Blue City testuje technologię 5G RAPID

12 lipca 2017 roku na terenie warszawskiego centrum handlowego Blue City przeprowadzono test technologii 5G RAPID. Za transmisję odpowiada firma Exatel.

Test polegał na transmisji wideo w rozdzielczości 4K i 8K przez zainstalowane w obiekcie moduły antenowe 5G. Materiał odbierany był na ruchomym terminalu oraz komputerze z goglami VR. W czasie trwania prób na bieżąco sprawdzano działanie wszystkich elementów stworzonej infrastruktury sieciowej, ze szczególnym uwzględnieniem prędkości światłowodów.

Sieć 5G jest następną generacją powszechnie używanej technologii 4G, a więc aktualnie najnowocześniejszego systemu transmisji danych bezprzewodowo. Wersja 5G RAPID umożliwia przesyłanie danych z dużą prędkością – nawet do 10Gbit/s – z minimalnymi opóźnieniami do bardzo wielu urządzeń znajdujących się na małej przestrzeni. Do tej pory działanie sieci 5G RAPID sprawdzane było między innymi w Japonii. Centrum Handlowe Blue City jest pierwszym w Polsce miejscem, w którym przeprowadzono testy tej nowoczesnej technologii.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.