25.04.2017/22:54

Dariusz Kalinowski, prezes Emperia Holding: Chcemy aktywnie uczestniczyć w konsolidacji rynku detalicznego

Dariusz Kalinowski, prezes zarządu Emperia Holding S.A. zasygnalizował, że władze firmy nadal prowadzą wspólnie z doradcami proces przeglądu opcji strategicznych. Proces ten ruszył pod koniec sierpnia 2016 roku. Jego celem jest zbudowanie podstaw do jeszcze bardziej dynamicznego rozwoju w detalu. - Chcemy aktywnie uczestniczyć w konsolidacji rynku i realizować długoterminowe cele wzrostu wartości biznesu – zapowiada szef spółki.

„Perspektywy rynku sprzedaży detalicznej artykułów FMCG pozostają dobre. Poprawiająca się koniunktura, napływ nowych środków na rynek z programu pomocy rządowej dla rodzin i rosnące realnie wynagrodzenia niewątpliwie przyczyniły się do bardzo dobrych wyników sprzedażowych. Dwucyfrowe przyrosty sprzedaży to jednak nie tylko wynik bardziej zasobnych portfeli naszych klientów. Wytrwale pracujemy bowiem nad poprawą pozycji rynkowej supermarketów Stokrotka” - pisze w liście do akcjonariuszy Dariusz Kalinowski, prezes zarządu Emperia Holding S.A.

„Na wyzwania jakie stawia wymagająca konkurencja ze strony dużych międzynarodowych uczestników rynku odpowiadamy ciekawą propozycją asortymentową. Starannie dobieramy towary do naszych sklepów co doceniają nasi klienci poprzez bardzo wysoka ocenę jakości, szczególnie mięsa, wędlin i innych produktów świeżych. Naszym wyróżnikiem jest poziom obsługi klienta oraz dogodna lokalizacja, co w czasie gdy wszyscy jesteśmy coraz bardziej zabiegani nabiera jeszcze większego znaczenia. To wszystko, połączone z wdrożoną w ostatnim roku nową polityką cenową oraz ciekawymi programami motywacyjnymi korzystnie wpłynęło na osiągane w 2016 roku rezultaty sprzedażowe i wynikowe.”

„W naszej branży niezwykle ważna jest skala działalności. To z niej płynie zdolność do osiągania coraz lepszych warunków handlowych i rozpoznawalność pośród klientów poprzez obecność sklepów w ich najbliższej okolicy. Dlatego więc nie zwalniamy tempa w rozwoju organicznym. W ostatnim roku nasz portfel placówek wzbogacił się, zgodnie z naszą strategią, zarówno o sklepy w formacie supermarket i market. Koncentracja na tych dwóch rozwijających się i skutecznie konkurujących na rynku formatach pozwala nam w najlepszym stopniu wykorzystać skrojony na nasze potrzeby system logistyczny.”

„Istotnym wsparciem dla naszych działań w podstawowej działalności były nasze segmenty nieruchomości i informatyki. Atrakcyjny portfel lokalizacji posiadany przez spółki w grupie pozwala nam osiągać stabilny poziom rentowności z tych aktywów zabezpieczając jednocześnie częściowo miejsca do prowadzenia sklepów własnych. Natomiast dzięki rozwijającemu się portfelowi nowych usług i produktów w spółce Infinite korzystamy z najlepszych, dopasowanych do naszych potrzeb rozwiązań w sieci supermarketów Stokrotka.”

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.