11.06.2020/14:01

Starbucks zamknie blisko 400 restauracji. Zainwestuje też w nowy format

Sieć kawiarni Starbucks zamierza zamknąć do 400 restauracji w Stanach Zjednoczonych. W ten sposób firma przygotowuje się do „nowej normalności” po pandemii, która spowodowała zamknięcie placówek na kilka tygodni. Firma chce skupić się na rozwoju nowych formatów sprzedaży.

Starbucks ogłosił, że zamierza „zoptymalizować” liczbę swoich kawiarni w USA, co w praktyce oznacza ich zamknięcie, donosi o sprawie portal bussinesinsider.com. Największe zmiany mają zostać przeprowadzone w większych miastach. W ciągu 18 miesięcy zamkniętych zostanie tam nawet 400 placówek.

Sieć będzie jednak również otwierać restauracje. Pierwotnie miało się ich w tym roku pojawić ok. 600. Pandemia pokrzyżowała jednak te plany. Teraz Starbucks planuje uruchomienie blisko 300 nowych placówek netto. Przedstawiciele firmy przyznali jednocześnie, że nowe otwarcia przyniosą ze sobą także nowe formaty. Sieć zainwestuje przede wszystkim w punkty oferujące możliwość szybkiego odbioru zamówienia na wynos – zarówno w wersji drive-through, jak również curbside pick-up (odbiór zamówienia polegający na tym, że do zaparkowanego samochodu przynosi je pracownik restauracji)

Starbucks otworzył swoją pierwszą lokalizację „pickup” w zeszłym roku w Nowym Jorku. Dyrektor generalny Kevin Johnson powiedział, że pandemia wirusa koronawirusa przyspieszyła przejście sieci do większej liczby sklepów tego typu. Punkty charakteryzują się tym, iż nie posiadają miejsc siedzących, a można w nich kupować jedynie na wynos.

Co istotne firma chce też otworzyć 500 nowych punktów netto w Chinach, z kolei w Kanadzie zamkniętych zostanie 200 placówek - na tym rynku Starbucks chce głębiej zrestrukturyzować biznes w ciągu najbliżsyzch dwóch lat.

Firma ogłosiła także, że spodziewa się spadku przychodów w trzecim kwartale o około 3 do 3,2 miliarda dolarów z powodu pandemii koronawirusa. Tylko w maju na amerykańskim rynku sprzedaż była niższa o 43 proc. choć w czerwcu zanotowano już odbicie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.