06.04.2020/18:32

W obliczu koronawirusa Maxima Grupe wprowadza duże zmiany we władzach spółki

Z dniem 7 kwietnia Jurgita Šlekytė obejmie stanowisko prezesa zarządu Maxima Grupė – właściciela sieci Stokrotka – i spółki zależnej Franmax. Zastępuje Andrisa Vilcmeiersa, który opuszcza organizację po tym, jak zdalnie nią kierował z zagranicy. Nowa szefowa powraca także do rady dyrektorów grupy.

– Dzisiaj Maxima i jej pracownicy znajdują się na froncie walki z koronawirusem. Andris z sukcesem przewodził Grupie, jednak zdajemy sobie sprawę, że zarządzanie firmą zdalnie, z innego kraju, nie jest najlepszym rozwiązaniem w tym krytycznym okresie. Nie mam wątpliwości, że w tej trudnej sytuacji Jurgita Šlekytė zapewni optymalne funkcjonowanie firmy. Chciałbym podziękować Andrisowi za pełną zaangażowania pracę na rzecz firm z Grupy Maxima przez ostatnie pięć lat – powiedział Mantas Kuncaitis, prezes zarządu Vilniaus Prekyba, jedynego udziałowca Maximy.

– Jak nigdy wcześniej, musimy dzisiaj błyskawicznie reagować, aby zapewnić bezpieczeństwo naszych pracowników i spełnić rosnące oczekiwania klientów. Rozumiem powagę sytuacji i jestem wdzięczna za okazane mi zaufanie – zapewniła Jurgita Šlekytė.

Menedżerka pracuje w Maxima Grupė od 2008 r. W tym okresie pełniła różne funkcje, będąc członkiem rady nadzorczej, szefową spółki zależnej Franmax, a także członkiem rady dyrektorów Vilniaus Prekyba.

Jolantai Bivainytė, obecna CEO Maxima LT, będzie obecnie przewodniczącą rady dyrektorów Maxima Grupė, której członkiem była od grudnia 2019 r. do marca bieżącego roku.

Nowa rada dyrektorów Maxima Grupė składa się obecnie z: Jolantai Bivainytė (przewodnicząca), Jurgita Šlekytė, Arūnas Zimnickas, Viktors Troicins, Edvinas Volkas, Petar Pavlov i Vitalij Rakovski.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.