REKLAMAHELIO - Baner Główny - Popcorn (18-24.02.2019)

HoReCa - rynek gastronomiczny

 

29 czerwca 2018, 11:51

Irina Nowochatko-Kowalczyk

napisz maila › ostatnie artykuły ›

(fot. materiały prasowe)

Dyrektor finansowy Starbucks przechodzi na emeryturę, ale i tak będzie zarabiał co najmniej 250 tys. dolarów miesięcznie.

REKLAMAMAGO - belka w artykułach - luty-marzec 2019

Scott Maw rezygnuje z pełnionej funkcji. Pracę na tym stanowisku zakończy 30 listopada br. Po ogłoszeniu tej decyzji akcje amerykańskiego giganta potaniały o ponad 4 proc. – podał dziennik „Kommersant” powołując się na agencję Reuters. Korporacja rozpoczęła poszukiwania następcy.

Starbucks zawarł z obecnym dyrektorem finansowym porozumienie, na podstawie którego Scott Maw obejmie stanowisko starszego doradcy do 31 marca 2019 r. Miesięczne wynagrodzenie za usługi konsultingowe wyniesie 250 tys. dolarów. Spółka zapewni mu także inne wpływy, np. bonusy z tytułu świadczonych usług.

Jak zauważa Reuters, analityków oszołomiła decyzja Scotta Maw o przejściu na emeryturę, biorąc pod uwagę jego wiek i stosunkowo niedługie pełnienie obowiązków na stanowisku dyrektora finansowego (od lutego 2014 r.). To już kolejna rezygnacja ze stanowiska na najwyższym szczeblu menadżerskim w tym miesiącu. Howard Schultz, założyciel Starbucksa i główny architekt sukcesu firmy, odszedł ze stanowiska szefa zarządu (z ang. executive chairman).

W Polsce sieć Starbucks jest obecna od 2009 roku, licencję na jej prowadzenie posiada firma AmRest. Obecnie w naszym kraju działają 64 kawiarnie, firma zatrudnia około tysiąca osób.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony