REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (06-10.04.2020)
Rob Philipson, członek zarządu Spar Group

Rob Philipson, członek zarządu Spar Group (fot. Spar Group)

Strona 3 z 16
REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 2 (16.03 - 16.04.2020)

Naszym zdaniem Piotr i Paweł wpadł w kłopoty z powodu pewnych decyzji strategicznych, które podjęto. Po drugie, sieć nie była odpowiednio finansowana – tak, aby ułatwić podejmowanie tych decyzji. Uważamy, że wszystkie sklepy, które teraz są w sieci, są dobrymi miejscami sprzedaży detalicznej, a o takie nie jest łatwo. Te 65 sklepów, jeśli będą odpowiednio prowadzone, mogą wnieść ogromny wkład w rozwój sieci.

Czy nie byłoby skuteczniej zacząć działalność inaczej i uniknąć przejęcia sieci sklepów z tyloma problemami i długami?

Nie. Skutecznie pozyskaliśmy dobrych pracowników, centrum dystrybucji, zakład produkcyjny, 65 sklepów i centralę. Zaaranżowanie tego wszystkiego jako inwestycji greenfield byłoby o wiele droższe.

Czy zamierzacie zachować markę Kuchnia Polki? Zamkniecie zakład produkcyjny?

Na razie skupimy się na działalności handlowej sieci. Kolejnym krokiem będzie usprawnienie działalności Kuchni Polki – nie mamy zamiaru zamykać tego konceptu. Uważamy, że jest to kluczowy element strategii, który odpowiada na aktualne i przyszłe potrzeby klientów. Ostateczna decyzja dotycząca tego czy zachowamy markę Kuchnia Polki, czy może przejdzie ona rebranding zostanie jeszcze podjęta.

Jaki jest stan postępowania prawnego w Amsterdamie? Czy rozmawiacie z Leszkiem Baciem na temat zakończenia konfliktu z Bać-Polem i Spar Polska? Ten konflikt szkodzi marce Spar.

Nie możemy komentować tych kwestii.

Co z postępowaniami w Polsce, poza Amsterdamem i obowiązującymi zabezpieczeniami sądowymi? Czy znacznie was spowalniają?

Nie mogę udzielić na ten temat komentarza.

Jeden z sądów w Polsce wydał zabezpieczenie, które uniemożliwia Wam kontakt z franczyzobiorcami Spar Polska. Nie kontaktujecie się z nimi?

Nie, nie możemy tego robić.

Czy oni kontaktują się z Wami?

Bardzo dokładnie upewniamy się, że przestrzegamy nakazów i ograniczeń, które są na nas nakładane.

Niektórzy detaliści należący do sieci Spar Polska rozwiązali już swoje umowy. Czy otrzymaliście od nich jakieś sygnały dotyczące potencjalnej chęci dołączenia do sieci Spar Group?

Nie mogę udzielić na ten temat komentarza.

Jak sądzicie, ilu franczyzobiorców Spar Polska może dołączyć do Spar Group?

Teoretycznie wszyscy mogą. Czy wszyscy chcą? No to pytanie nie potrafię odpowiedzieć, bo tego nie wiem. Niektórzy detaliści mogą woleć współpracować z kimś innym i to jest ich decyzja. Jesteśmy dobrowolną siecią handlową – partnerzy dołączają do nas, bo chcą, nie dlatego, że mamy umowę.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 28

 • 25
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (8)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Curious 8 4 miesiące temuocena: 0% 

  Skoro tak niby przestrzegają prawa i wyroków w nasz kraju jak mówią, to dlaczego otworzyli sklep pod logo Spar, skoro sąd ponoć im zakazał bo BacPol przecież ma już sieć Spar w Polsce?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zizitop 7 4 miesiące temuocena: 80% 

  Przy takiej ekipie czyli TS i społka, czekają Pana, Panie Rob same straty.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obserwator 6 4 miesiące temuocena: 33% 

  Piotr i Paweł nie pojawił się przypadkowo, tylko Bać-Pol w ramach zaproszenia Afrykanerów zainteresował ich szyldem. A wejście Spar Group nie tyle było wymuszone sytuacją Bać-Polu, co Spar Group najzwyczajniej wykorzystała sytuację w jakiej znalazła się ta polska spółka... Smutne to.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gracz 5 4 miesiące temuocena: 0% 

  Więcej Ukraińców do magazynu zatrudnić, na 40 osób może 5-6 coś potrafi zrobić.

  oceń komentarz
 • ~ter 4 4 miesiące temuocena: 100% 

  Ciekawe co charakterystycznego moga zaproponowac Polakom. Skupianie sie w wywiadzie na konkurowaniu z brudna Biedronka i jej asortymentem dla najmniej wymagajacych klinetow to kolejne ciagniecie handlu w PL w dol, rownanie do mulu. Czy Spar sprowdzi do Polski artykuly ze swojej czesci swiata? Co chce zaoferowac polskim klientom, co go wyrozni na tle konkurencji? Hiper_Carrefoury stawiaja na roznorodnosc, daja duzo Francji. Lidle opieraja sie na monotonii spozywczej, urozmaicajac ja tygodniami tematycznymi. Bieda jest chyba skierowana do odpornych psychicznie i fizycznie, zdesperowanych kilientow, ktorych nie odstrasza brud, balagan i kolejki do kas Zas wiekszosc mniejszych sklepow (Stokrotki, Dina, D.Centrum itp.) oferuje dokladnie to samo. Ciekawe gdzie widzi sie Spar.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Przedstawiciel Handlowy 3 4 miesiące temuocena: 40% 

  Wszystko pięknie powiedziane tylko dlaczego sklepy Piotra i Pawła zaopatrują się w towar w Eurocashu , Makro itp.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Beengood_bee 2 4 miesiące temuocena: 47% 

  Dynamiczna ekspansja, być może poprzez akwizycję ogryzionych zwłok Tesco. Buńczuczne zapowiedzi, że nie boją się Biedronki....no cóż niektóre mròwki nie lękają się słoni, bo ich nie znają

  oceń komentarz
 • ~ciekawy 1 4 miesiące temu

  czyzby ów Pan z wielkopolski z pewną siecią....??

  oceń komentarz
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Half Page (kwiecień - maj 2020)
do góry strony