REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)

55 organizacji broniących praw zwierząt żąda od sieci Starbucks, aby zrezygnowała z używania jaj z chowu klatkowego w swoich 27 000 lokalach na całym świecie. Akcję protestacyjną zainaugurowano przed kawiarnią operatora w Pradze.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

(Fot. Pixabay)

Akcję zorganizowała organizacja Open Wing Alliance, międzynarodowy sojusz na rzecz zniesienia chowu klatkowego kur niosek, do którego należy również Fundacja Alberta Schweitzera.

Obrońcy praw zwierząt argumentują, że choć Starbucks chwali się wysokim poziomem społecznej odpowiedzialności, do tej pory firma wprowadziła politykę dotyczącą niestosowania jaj klatkowych tylko w niektórych regionach świata, m.in. w USA i Europie, zobowiązując się do ich wycofania do 2020 roku. - W swojej deklaracji Starbucks niestety nie wymienia produktów jajecznych ani nie określa konkretnych ram czasowych dla globalnego przejścia na alternatywne formy hodowli - podkreślają przedstawiciele organizacji.

Karolina Skowron, która kieruje kampaniami w Fundacji Alberta Scheitzera podkreśla, że wiele przedsiębiorstw z branży spożywczej wprowadziło już podstawowe standardy. Jej zdaniem Starbucks musi zadeklarować rezygnację ze wspierania nieetycznego chowu klatkowego kur niosek. Zdaniem Skowron również alternatywne formy hodowli kur nie są bez wad, jednakże umożliwiają zwierzętom w większym stopniu zaspokajanie podstawowych potrzeb życiowych.
 
Open Wing Alliance od 2016 roku prowadzi kampanie przeciwko światowym koncernom. Ich celem jest doprowadzenie na całym świecie do zniesienia chowu klatkowego kur niosek. Dotychczas udało się przekonać takie firmy jak m.in. General Mills, Intercontinental Hotels, Caterer Sodexo oraz Compass Group.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony