26.01.2018/11:28

Polska wśród najbardziej atrakcyjnych rynków rozwijających się

Według analizy przeprowadzonej przez agencję Bloomberg, która zbadała 20 z 24 gospodarek z indeksu MSCI Emerging-Market, Polska znalazła się na czwartym miejscu wśród rynków najbardziej atrakcyjnych dla inwestorów walutowych.

Po analizie takich czynników jak tempo wzrostu gospodarczego, zwroty z inwestycji, bilans płatniczy i wartość aktywów, na czele rankingu Bloomberga znalazły się Meksyk (2,19 pkt) i Turcja (2,02 pkt), głównie dzięki temu, że realne, efektywne kursy ich walut są bardziej konkurencyjne w porównaniu ze średnią z ostatnich 10 lat. Rządowe obligacje pięcioletnie dają 13 proc. zysku, w przypadku Meksyku to 7,5 proc.

Na trzecim miejscu znalazły się Czechy (1,91 pkt), a na czwartym Polska (1,15 pkt).

Do najmniej atrakcyjnych rynków agencja zaliczyła głównie kraje Azji, ze względu na relatywnie wysokie kursy walut i spadające tempo wzrostu gospodarczego. Przedostatnie miejsce zajęły Chiny (-3,17 pkt), a ostatnie Indie (-3,21 pkt).

Źródło: bloomberg.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.