04.06.2018/17:16

Rekordowe zyski niemieckich browarów

Dobra pogoda przyniosła rekordowe zyski właścicielom browarów. Popyt rośnie też dzięki zbliżającym się mistrzostwom świata w piłce nożnej. Sprzedawcy dbają o zapasy w magazynach składając zamówienia na popularny napój alkoholowy.

Mimo że dane za maj dla całego niemieckiego przemysłu piwowarskiego nie są jeszcze dostępne „ciepłe temperatury w ostatnich tygodniach znacząco zwiększyły popyt, niektóre browary pracują na dodatkowe zmiany, aby dostarczyć wystarczającą ilość napojów” – powiedział prezes Niemieckiej Federacji Browarniczej, Holger Eichele cytowany przez serwis lebensmittelpraxis.de.

„Mieliśmy w maju najlepszy miesiąc w historii naszego browaru” – powiedział z kolei rzecznik Krombacher Franz-Josef Weihrauch. Ten największy browar w Niemczech sprzedał w maju 650 000 hektolitrów piwa, więcej niż w jakimkolwiek innymi miesiącu.

Veltins, niemiecki browar zlokalizowany w Meschede również pochwalił się rekordowym wynikiem sprzedając w maju 315 000 hektolitrów (o 10 proc. więcej w porównaniu do tego samego miesiąca 2017 r.).

Oprócz dobrej pogody wyniki sprzedażowe nakręciły pierwsze zamówienia sprzedawców przygotowujących się na tegoroczny Puchar Świata w piłce nożnej. Wszystko wskazuje na to, że czerwiec nie będzie gorszy.

Według danych Federalnego Urzędu Statystycznego, w pierwszych czterech miesiącach tego roku sprzedaż piwa w Niemczech wzrosła o 0,7 proc. w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku. W okresie od stycznia do kwietnia browary sprzedały ponad 28 mln hektolitrów - około jedna czwarta sprzedaży przypada na Bawarię (7,3 mln hektolitrów). Nadrenia Północna-Westfalia zajmuje drugie miejsce z 6,7 mln hektolitrów w pierwszych czterech miesiącach 2018 roku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.