26.11.2018/14:45

UOKiK bada sprawę przejęcia Browaru Namysłów

Grupa Żywiec złożyła wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie przejęcia kontroli nad spółką Browar Namysłów – poinformował Urząd.

Z komunikatu wydanego przez UOKiK wynika, że wniosek wpłynął 16 listopada, sprawa jest w toku.

„Zamiar koncentracji dotyczy przejęcia kontroli w formie nabycia 100 proc. udziałów w spółce Browar Namysłów z siedzibą w Namysłowie, przez spółkę Grupa Żywiec z siedzibą w Żywcu” – napisano na stronie Urzędu.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu Grupa Żywiec poinformowała o zawarciu z Chicago Poland Investment Group, LLC umowę dotyczącą nabycia 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym Browar Namysłów Sp. z o.o. za cenę podstawową w wysokości 500 mln zł.

Doradcami Grupy Żywiec w procesie byli: VCP Polska (wyłączny doradca transakcyjny), PwC (doradca finansowy i podatkowy), kancelaria Allen&Overy (główny doradca prawny) oraz kancelaria Markiewicz & Sroczyński (doradca prawny w postępowaniu przed prezesem UOKiK). Doradcami Browaru Namysłów byli Fluxion, Advisors, Katten Muchin Rosenman LLP and Magnusson.

Więcej w materiale: Grupa Żywiec kupuje Browar Namysłów za 0,5 mld zł! To efekt rewolucji na rynku piwa

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.