21.11.2018/19:17

Żabka komentuje Lex Żabka. "Postępowanie w sprzeczności z zasadami Konstytucji Biznesu"

Zaproponowane przez grupę posłów Prawa i Sprawiedliwości zmiany w ustawie o ograniczeniu handlu w niedziele najmocniej dotkną sieć Żabka. Projekt nowelizacji ustawy, ochrzczony mianem "lex Żabka", ma na celu głównie zabronienie przedsiębiorcom z branży handlowej swobodnego korzystania z wyłączenia przewidzianego dla placówek pocztowych. Jednak w sieć sklepów convenience uderzą także inne, tylko z pozoru mniej istotne zmiany przepisów.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Sebek 27.11.2018

  To nie jest omijanie prawa, to jest dostosowywanie przedsiębiorstwa do panujących przepisów.

 • kj 22.11.2018

  Bakbar a Ty dalej nie rozumiesz, że nikt nie zrobił z Żabek placowek pocztowych na szybko pod tę właśnie ustawę, tylko większość sklepów taki status posiada od 2012r? Oczywiście, ja rozumiem, że ustawodawcy chodziło jednak o inne punkty pocztowe, ale jak dla mnie to w ustawie mogli wprost napisać, że z zakazu wyłączone są placówki Poczty Polskiej. Jak dla mnie po tej poprawce nadal można szukać w całym, bo co to znaczy, że poczta ma być przeważającą działalnością? ale względem czego? Jak porównać usługę (usługi pocztowe same w sobie są usługami, a nie towarem na sprzedaż) do sprzedaży? Jak określić, czy na poczcie przeważająca działalność to usługi pocztowe, czy sprzedaż książek, pamiątek i drobnej spożywki? Widocznie trudno napisać prostą, jasną i czytelną ustawę

 • Bakbar 21.11.2018

  "co nie jest prawem zabronione jest dozwolone" ale chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę, że robienie z Żabek placówek pocztowych miało jeden cel: ominięcie przepisów i tutaj nowelizacja ma na celu ograniczenie luki prawnej wykorzystywanej przez cwaniaczków.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.