21.10.2016/09:13

Od początku roku upadło już niemal 600 firm

W pierwszych trzech kwartałach tego roku upadło 589 firm. Najczęstszym problemem jest utrata płynności finansowej, dlatego priorytetem dla większości przedsiębiorstw, oprócz większego zysku, jest właśnie utrzymanie płynności finansowej, wynika z badania „Dojrzałość przedsiębiorstw w zakresie zarządzania kapitałem obrotowym” firmy doradczej Deloitte. Przeszkodą w zarządzaniu kapitałem obrotowym jest brak odpowiedniej komunikacji i przepływu informacji.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

2 komentarze

 • ERA 24.10.2016

  Bieżące zarządzanie kapitałem obrotowym oraz dobra gospodarka magazynowa natomiast pytanie księgowego ile zarobiła firma jest bez sensu księgowy jest od spraw podatkowych i na tym poprzestańmy. Czy to taki problem, żeby prowadzić sobie w jakimś programie na każdy dzień ile firma zarobiła wartości dodanej natomiast na koniec miesiąca skonfrontować to z kosztami oraz kosztami ZUS i US oraz pracowniczymi wyliczanymi przez księgowego wtedy wiemy ile tak naprawdę zarobiliśmy i czy aby nie jest to wartość ujemna. A jak wiemy Janusze biznesu prowadzą swoje firmy zjadając kapitał obrotowy nie oszukujmy się kończy się to płaczem u zgrzytaniem zębów :)

 • Relack 24.10.2016

  Artykuł w ogóle nie wspomina o sektorze usługowym, gdzie dochód niekoniecznie jest stały, a koszty owszem. Ciekawe też o jakich 589 firmach mowa w artykule. Cy uwzględnia on upadłość firm na działalności gospodarczej?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.