21.10.2016/09:13

Od początku roku upadło już niemal 600 firm

W pierwszych trzech kwartałach tego roku upadło 589 firm. Najczęstszym problemem jest utrata płynności finansowej, dlatego priorytetem dla większości przedsiębiorstw, oprócz większego zysku, jest właśnie utrzymanie płynności finansowej, wynika z badania „Dojrzałość przedsiębiorstw w zakresie zarządzania kapitałem obrotowym” firmy doradczej Deloitte. Przeszkodą w zarządzaniu kapitałem obrotowym jest brak odpowiedniej komunikacji i przepływu informacji.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • ERA 24.10.2016

    Bieżące zarządzanie kapitałem obrotowym oraz dobra gospodarka magazynowa natomiast pytanie księgowego ile zarobiła firma jest bez sensu księgowy jest od spraw podatkowych i na tym poprzestańmy. Czy to taki problem, żeby prowadzić sobie w jakimś programie na każdy dzień ile firma zarobiła wartości dodanej natomiast na koniec miesiąca skonfrontować to z kosztami oraz kosztami ZUS i US oraz pracowniczymi wyliczanymi przez księgowego wtedy wiemy ile tak naprawdę zarobiliśmy i czy aby nie jest to wartość ujemna. A jak wiemy Janusze biznesu prowadzą swoje firmy zjadając kapitał obrotowy nie oszukujmy się kończy się to płaczem u zgrzytaniem zębów :)

  • Relack 24.10.2016

    Artykuł w ogóle nie wspomina o sektorze usługowym, gdzie dochód niekoniecznie jest stały, a koszty owszem. Ciekawe też o jakich 589 firmach mowa w artykule. Cy uwzględnia on upadłość firm na działalności gospodarczej?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.