05.10.2020/14:10

Rob Philipson, członek zarządu Spar Group: Pandemia opóźniła realizację naszej strategii, jednak nie zmieniamy jej założeń

A co z zakończeniem postępowania układowego spółek z Grupy Piotr i Paweł?

To najbardziej frustrująca dla nas część operacji w Polsce – ponieważ jest poza naszą kontrolą. Mieliśmy zakończyć tę procedurę już w marcu. Zaangażowaliśmy dotychczas ogromne siły i środki finansowe, aby uratować sklepy Piotr i Paweł oraz zabezpieczyć sieć Spar, która oficjalnie dołączyła do nas 1 marca. Jako nowy inwestor chcemy jak najszybciej wypłacić wierzycielom Piotra i Pawła pieniądze – zresztą oni także czekają na to niecierpliwie. To pozwoli na normalizację naszych relacji z dostawcami. Sami wnioskowaliśmy, aby przyspieszyć posiedzenie. Mamy nadzieję, że postanowienia sądu z 21 września szybko się uprawomocnią – każdy dodatkowy miesiąc to istotne dodatkowe koszty dla nas.

Jak wyglądają największe wyzwania na ten i przyszły rok?

Największe wyzwanie na ten i przyszły rok to normalizacja biznesu po pandemii, relacji w łańcuchu dostaw, wiarygodności marki dla konsumentów. Mamy bardzo dobry model biznesowy, kapitał, zaangażowanych partnerów handlowych, klienci lubią nasze sklepy, a marka Spar coraz śmielej zadomawia się w Polsce. Teraz potrzeba nam konsekwencji i ciężkiej pracy – na to właśnie stawiamy.

(…)

Kolejne fragmenty wywiadu z Robem Philipsonem, członkiem zarządu Spar Group będzie można już wkrótce przeczytać na portalu wiadomoscihandlowe.pl.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Obserwuje ten test 06.10.2020

    Głupoty Pan pleciesz!W waszych sklepach nie ma klienta, koszty Was przerastają, macie drogo jak cholera i bez wyboru asortymentu.Inwestycja w błoto

  • Handlowiec 05.10.2020

    Ile sklepów 30.09 sprzedaliście do innych Spółek żeby ratować wynik?Teraz straty beda w Spółkach na słupy?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także