04.02.2019/13:42

Zagraniczne sieci handlowe w pułapce polskiego rynku detalicznego

Największe sieci handlowe działające na polskim rynku będą mieli coraz większy problem ze skokowym zwiększeniem skali biznesu, m.in. poprzez przejęcia konkurencyjnych sieci handlowych, co znacznie utrudni poprawę konkurencyjności. To determinuje także problemy z ewentualnym wyjściem z Polski firm, które uznają, że nie chcą brać udziału w ostrej walce o klienta i udziały w polskim rynku, a wolą poszukać swoich szans w innych krajach. Największe sieci handlowe znalazły się w pułapce, z której nie uda się wyjść bez wyraźnej straty.

Limit 8 bezpłatnych artykułów w miesiącu został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • S,Miłow 12.02.2019

    Oooooo. Kogo moje piękne oczy widzą? Pozdrawiam Krzysiu. Nawiasem mówiąc co do treści wypowiedzi. Pułapka to mało powiedziane. Ale zawsze znajdzie sie jakiś czeskimczy rosyjski inwestor który wybawi właścicieli od kłopotu obecności na polskim rynku.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.