22.06.2020/16:50

Allegro.pl wejdzie na giełdę? Właściciele platformy mogą zebrać z rynku ponad 2 mld euro

Po wakacjach planowana jest sprzedaż akcji Allegro. Według pb.pl, który powołuje się na serwis Bloomberga, Allegro rozważa przeprowadzenie oferty IPO.

Allegro może zostać wycenione nawet na około 10 mld euro. Według portalu, sama sprzedaż walorów miałaby pozwolić zebrać z rynku ponad 2 mld euro, ale plany są dopiero na wczesnym etapie realizacji i mogą się diametralnie zmienić. Gdyby jednak doszło do transakcji, według ekspertów może ona być największą w tym roku ofertą IPO na europejskim rynku.

– W przygotowaniu oferty i potencjalnym wprowadzeniu akcji do notowań giełdowych właściciele Allegro firmy private equity Cinven, Permira oraz Mid Europa Partners współpracują z Lazard, firmą doradztwa finansowego i zarządzania aktywami, zarejestrowaną na Bermudach – podaje pb.pl. 

Pogłoski o tym, że fundusze mogą sprzedać serwis inwestorowi branżowemu lub wprowadzić Allegro na warszawską giełdę pojawiły się już w tym roku. Prezes Allegro Francois Nuyts nie chciał potwierdzić tych informacji w lutym 2020 r. 

Właścicielami Allegro od 2016 roku jest konsorcjum funduszy private equity: Cinven, Permira i Mid Europa Partners. Z Allegro korzysta obecnie ponad 21 mln zarejestrowanych użytkowników. To jedna z największych e-platform handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej, a według niektórych danych również na świecie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.