15.02.2017/15:27

Alma zwołuje nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy

Zarząd spółki Alma Market poinformował o planach zwołania nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy. Udziałowcy firmy spotkać się mają 14 marca w Krakowie. Zajmą się m.in. wyborem nowej rady nadzorczej spółki.

Wybór nowych członków rady nadzorczej jest konieczny, gdyż od początku lutego z zasiadania w radzie Alma Marketu zrezygnowało pięć osób. 1 lutego do spółki wpłynęły rezygnacje od Jerzego Mazgaja, Barbary Mazgaj, Wojciecha Mazgaja i Andrzeja Kardasińskiego. Pięć dni później rezygnację złożył Piotr Bryła.

Przypomnijmy, że w ostatnich tygodniach w akcjonariacie Almy dokonały się bardzo duże zmiany. Największym akcjonariuszem jest obecnie Tomasz Żarnecki. Wcześniejsi trzej główni udziałowcy, Jerzy Mazgaj, fundusz Ipopema oraz OFE PZU, w styczniu wyprzedawali akcje. Ipopemie i PZU udało się wyzbyć wszystkich papierów Alma Marketu, natomiast Mazgaj znacznie ograniczył swoje zaangażowanie w spółkę, którą wiele lat temu zakładał.

Czytaj także:
Alma Market ma już tylko cztery sklepy

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.