23.10.2018/07:59

Bać-Pol poszukuje inwestora. Proces ma zostać zamknięty w kolejnym kwartale

Bać-Pol zmienia strategię rozwoju. Zamiast inwestować w hurtownie, zamierza postawić na detal. W tym celu ruszyły poszukiwania inwestora, który mógłby dokapitalizować sieć Spar - pisze Puls Biznesu.

Jak zapewnia Leszek Bać, prezes Bać-Polu, firma wynajęła firmę KPMG i poszukuje inwestora dla rozwoju sieci Spar. Proces ma być zamknięty do końca I kwartału 2019 roku.

Bać-Pol preferuje ofertę, która zakłada oddanie 49 proc. akcji. Inne opcje również będą uwzględnianie, w zależności od "atrakcyjności oferty".

Aktualnie sieć Spar to 252 sklepy. Leszek Bać przewiduje, że obecne możliwości firmy pozwolą na otwieranie po 30 sklepów rocznie przez najbliższe 3 lata. Dzięki wsparciu inwestora liczba ta wzrosłaby do 100 rocznie. Docelowo w całym kraju może działać nawet 1,5 tys. sklepów Spar. Sieć będzie rozwijana przede wszystkim w formacie franczyzowym.

Przemiana detaliczna firmy wiąże się z ograniczeniem biznesu hurtowego. Jak informowaliśmy na początku roku, Bać-Pol zamknął połowę oddziałów w całej Polsce. Kolejne placówki zlikwidowano w połowie roku. Bać-Pol zamierza ograniczyć się do dwóch hali cash & carry, a dystrybucję nastawić na partnerach prowadzących sklepy Spar albo zamierzających je prowadzić.

Przypomnijmy, jak informowaliśmy w maju, zaawansowane rozmowy na temat przejęcia polskiego Bać-Polu prowadził południowoafrykański inwestor, firma Spar Group Ltd. Do porozumienia ostatecznie nie doszło. Przeczytaj więcej na ten temat.

Dodaj komentarz

8 komentarzy

 • Królik 07.12.2018

  C&C w Rzeszowie to już nie bacpol tylko orzełek

 • lola 04.12.2018

  Bać Pol tonie bo jest za duzo osób, poobsadzanych na stanowiskach kierowniczych z pensjami po 50 tys na rękę, a które nie mają żadnego konkretnego zajęcia. Nie można w nieskończoność brać, nic nie dając.

 • Kolo 26.10.2018

  Raczej inwestor oczywiście jeżeli takowy będzie to raczej będzie chciał kupić całość, no i po co hurtownie cash&carry trzymać jak trzeba będzie mieć zaplecze swoich magazynów żeby dostarczać towar na Spary bo inaczej to nie ma sensu.

 • Jędrek 25.10.2018

  49% ? Leszek szuka frajera, kolejnego sponsora. Jakie on bierze psychotropy to niewiarygodne.

 • fan Mazgaja 24.10.2018

  jakieś pół roku za późno na taką strategię. wolne niedziele i problemy innych sieci jak chocby Tesco nie rokują sukcesu

 • quick 23.10.2018

  To chyba trochę za późno...

 • holender 23.10.2018

  Żeby niektórzy zrozumieli, że nie jest austriacka ;)

 • blabla 23.10.2018

  Po co rozwijać austriacką sieć.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.