22.09.2016/10:44

Będą przymusowe opłaty za torebki foliowe. A także olbrzymie kary za brak ich pobierania

Ministerstwo Środowisko zaprezentowało w tym tygodniu nowy projekt ustawy o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi oraz o zmianie niektórych innych ustaw. Proponowane przepisy powinny zainteresować branżę handlową, mowa bowiem w nich m.in. o wprowadzeniu obowiązku opłat za wydawanie torebek foliowych w sklepie. MŚ proponuje ustalenie ceny maksymalnej za torebkę na poziomie 1 zł.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • Bodo 27.09.2016

  Zdecydowanie za mało. Powinno być 5 zł!!!

 • Teodor 23.09.2016

  To przecież od PISu zależą kary a oni to najchętniej za coś takiego to by wprowadzili z 25 lat więzienia dla drugiego sortu, bo Misiewiczowie, Hoffmany i inni przedstawiciele nowej pisowskiej arystokracji mogą sobie pozwolić na wszystko.

 • jackyel 23.09.2016

  tu nie jest napisane, że reklamówki będą płatne, tylko żeby pobierać opłatę za reklamówki i przekazać ją do Marszałka na konto. To niby jak ta opłatę pobierać ? do puszki przy kasie ?

 • :( 22.09.2016

  Nosz ku***** Jeden zeszycik do zapisywania ludzi od karty SIM drugi zeszycik do zapisywania torebek foliowych trzeci zeszycik dla ludzi biorących na kreskę. Ja wysiadam!!!!

 • SacreBleuu 22.09.2016

  Czy PiS obroni nasz przed tymi unijnymi debilami? Chyba nie, skoro to pisowski minister przygotował ten projekt ustawy...

 • tragedia narodowa 22.09.2016

  Pół miliona złotych za niewzięcie złotówki za torebkę plastikową od klienta. A gwałciciele dostają wyroki w zawieszeniu, mordercy siedzą na wolności. Polska 2016.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.