01.03.2021/08:18

Benedikt Berlemann: Amazon będzie game-changerem w polskim e-commerce transgranicznym [WYWIAD]

– Oferujemy naszym partnerom ten sam, kompletny zestaw narzędzi. Tylko od nich zależy, jak je wykorzystają. Jesteśmy przekonani, że Amazon będzie game-changerem w zakresie handlu transgranicznego, „oknem na świat” dla małych i średnich polskich przedsiębiorstw. Nawet najmniejszy detalista może kilkoma kliknięciami uzyskać dostęp do rynków w całej Unii Europejskiej – wyjaśnia w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl Benedikt Berlemann General Manager, Expanding Selling Partners across EU w firmie Amazon.

Limit 8 bezpłatnych artykułów w miesiącu został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Zuza 03.03.2021

  Chcielibyśmy dołączyć ze sprzedażą ale zwyczajnie się nie da. Prowizja i warunki współpracy nie są do zaakceptowania. Amazon chyba nastawił się na dużych sprzedawców. To błąd. Ograniczony asortyment, to ograniczeni kupujący.

 • PVC 02.03.2021

  Pan Benedykt zapewne uwierzył, w starą maksymę jaka mocno była zakorzeniona w latach 30 i 40 ubiegłego wieku u naszych zachodnich sąsiadów - kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą. A rzeczywistość jest brutalna. Amazon w dniu dzisiejszym, wraz ze swoim "hucznym" wejściem do Polski w sposób dobitny pokazał, że zwyczajnie nie zna specyfiki naszego lokalnego podwórka, debiut w Polsce był robiony na kolanie, odbywa się conajmniej kilkanaście lat za późno i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że "sukces" Amazona, będzie równie spektakularny co debiut oraz obecność na rynku w Polsce platformy ebay.

 • Cyberek 02.03.2021

  Faktycznie game charger.... XD
  Sprawdzone zaraz po otwarciu portalu. Ta sama chińszczyzna z Alli co na alledrogo z narzutami 500proc do chińskiej ceny.
  Następni po naszych handlorzach którzy uważają, że Polak to idiota co się da strzyc jak baran na Podhalu. Żeby się nie zdziwili.

 • Tranpolina 02.03.2021

  Z czego się cieszyć? Mają wyższe prowizje niż Allegro. Z czego tu się cieszyć, że podatki będą transferowane poza Polskę? Litości!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także