13.02.2019/10:37

Delko o krok bliżej od sfinalizowania potężnych zakupów sieci spożywczych

Spółka Delko wystąpiła z wezwaniem do zarządcy masy sanacyjnej Bać-Polu o zawarcie umów sprzedaży spółek Słoneczko i A&K Hurt-Market. Firma chce też przejąć od właścicieli spółkę Megana, operatora sieci sklepów Avita.

Po otrzymaniu decyzji Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów udzielającej zgody na dokonanie koncentracji, Delko wystąpiło 11 lutego 2019 r. do zarządcy masy sanacyjnej Bać-Pol z wezwaniem do zawarcia przyrzeczonej umowy sprzedaży 100 proc. akcji spółki Słoneczko S.A. z siedzibą w Zielonej Górze oraz przyrzeczonej umowy sprzedaży 50 proc. udziałów spółki A&K Hurt-Market Sp. z o.o. z siedzibą w Mielcu.

Jednocześnie tego samego dnia spółka wystąpiła do sędziego – komisarza w postępowaniu sanacyjnym o zobowiązanie ww. zarządcy masy sanacyjnej do złożenia wniosku o wyrażenie zgody na zawarcie powyższych umów.

Delko dzień później, 12 lutego 2019 r., wystąpiło z wnioskiem dotyczącym ustalenia terminu do zawarcia umowy przyrzeczonej sprzedaży udziałów w spółce Megana sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, wyrażając gotowość do zakupu udziałów. Także na tę koncentrację Delko otrzymało decyzję Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, udzielającą zgody na dokonanie koncentracji.

Firma Słoneczko działa na rynku od 2002 roku. Spółka prowadzi 25 sklepów własnych o powierzchni handlowej 5359 mkw. na terenie województw: województw lubuskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego i mazowieckiego. Ponadto spółka współpracuje z 349 sklepami będącymi w sieci franczyzowej na terenie województw: lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego, podkarpackiego. Obroty spółki Słoneczko za 2017 r. wyniosły 72,33 mln zł, zysk netto 33 tys. zł, a EBITDA 1,23 mln zł. Spółka zatrudnia ok. 220 osób.

A&K Hurt-Market działa w obszarze handlu detalicznego artykułami spożywczo-przemysłowymi od ponad 20 lat. Spółka ma siedem supermarketów pod markami A&K i SPAR zlokalizowanych w Mielcu. Powierzchnia handlowa sklepów wynosi 3484 mkw. Obroty spółki w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2018 roku wyniosły ponad 53,6 mln zł, zysk netto 958 tys. zł, a EBITDA ponad 1.424 tys. zł. Firma zatrudnia około 180 osób.

Grupa Megana działa w obszarze w branży handlu detalicznego od ponad 20 lat. Jej placówki zlokalizowane są w województwie małopolskim, śląskim, opolskim i podkarpackim. Firma zatrudnia 237 osób. W roku 2017 przychody spółki wyniosły ponad 88,83 mln zł, EBITDA była na poziomie 413 tys. zł, a zysk brutto wyniósł 126 tys. zł.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.